Zakład Produkcji Folii Efekt Plus stawia na rozwój

Zakład Produkcji Folii Efekt…

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, jeden z czołowych producentów folii stretch w Europie, rozpoczął budowę nowego budynku. Nowa inwestycja znajdować się będzie w Parku Naukowo - Technologicznym w Strefie Ekonomicznej Rzeszów - Dworzysko, a jej powierzchnia wyniesie około 15 tys. m2. Budynek będzie pełnił funkcję biurową oraz produkcyjno-magazynową.

Park Naukowo - Technologiczny "Rzeszów - Dworzysko" o powierzchni  ponad 83 ha znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów - Jasionka. Sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy - Polska - Ukraina.

Firma Efekt Plus w ostatnich latach wdrożyła kilka innowacyjnych projektów, czego efektem było wprowadzenie na rynek takich marek jak: Efekt Stretch Plus, Seven, E7, High Slip czy M50.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus inwestując w nową halę produkcyjną chce podkreślić, że to nie koniec nowych pomysłów i produktów jakie pragnie wdrożyć na rynek. Firma ta już nie raz potrafiła zaskoczyć rynek tworzyw sztucznych, chociażby uruchamiając największą, mierzącą ponad 6 metrów  linię do produkcji folii stretch. Już pod koniec tego roku uruchomiona zostanie kolejna linia produkcyjna, której wydajność produkcji folii będzie wynosić  25 tys. ton rocznie.

Początki Zakładu Efekt Plus sięgają jeszcze lat dziewięćdziesiątych, kiedy to firma zajmowała się konfekcjonowaniem folii stretch. Pierwszą linię zakupiono w 2006 roku, a lata następne to okres intensywnych działań inwestycyjnych prowadzonych pod kątem rozwoju działalności produkcyjnej związanej z wytwarzaniem folii stretch.

Jak się dowiedzieliśmy, oprócz działalności na rynku opakowań z tworzyw sztucznych, Efekt Plus zamierza zawojować również sektor rolnictwa. Okazuje się, że firma jest obecnie w trakcie badań i testów folii do sianokiszonki. Folia tego typu ma być konkurencyjna w stosunku do obecnych produktów do owijania bali.  Więcej na temat nowego produktu jaki będzie wprowadzać firma Efekt Plus już niedługo na naszym portalu.

Budowa Efekt Plus


Czytaj więcej:
Folia 364

Zwirpol
Zwirpol

Wysłany: 2019-11-29 17:37:58

witam sianokiszonke odpad skupujecie ? zbelowana na tira