Zmiany w centrali PlasticsEurope

Zmiany w centrali PlasticsEurope
Nowym dyrektorem wykonawczym PlasticsEurope został mianowany Karl Foerster. Od 1 października zastąpi na tym stanowisku przechodzącego na emeryturę Wilfrieda Hansela.

Karl Foerster ukończył studia ekonomiczne na uniwersytecie w Würzburgu oraz studia MBA na University of Rhode Island w USA. Od prawie 30 lat działa w obszarze przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych. Jego ostatnim miejscem pracy była grecka spółka Neochimiki. Wcześniejsza kariera prowadziła go przez dziewięć krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej; związany był między innymi z BASF i Polymer Latex.

- Cieszymy się bardzo z wyboru Karla Foerstera - powiedział Patrick Thomas, prezydent PlasticsEurope. - Wniesie on do naszej organizacji nie tylko wieloletnie międzynarodowe doświadczenie na kierowniczym stanowisku w branży tworzyw sztucznych, lecz także znajomość rynków i ich wyzwań.

- Bardzo mnie cieszy powołanie na stanowisko dyrektora wykonawczego PlasticsEurope oraz możliwość współpracy z doświadczoną i utalentowaną ekipą stowarzyszenia - skomentował swój wybór Karl Foerster. - PlasticsEurope jest mocno zaangażowane w ukazywanie korzyści płynących ze stosowania tworzyw sztucznych oraz wskazywania możliwości rozwiązywania problemów gospodarczych naszych czasów. Zamierzam kontynuować ten proces i podjęte już w jego ramach inicjatywy, jak np. Zero Plastics to Landfill.

Karl Foerster obejmuje pozycję dyrektora wykonawczego PlasticsEurope po przejściu na emeryturę pełniącego tę funkcję przez ostatnich siedem lat Wilfrieda Haensela.