Zmiany własnościowe w Inline Poland Sp. z o.o.

Przedstawiciele włoskiego producenta folii i opakowań Amprica S.p.A. poinformowali o zakupie 100% udziałów Grupy Inline Poland (IP). Obie firmy należą do czołówki europejskich producentów termoformowanych opakowań z tworzyw sztucznych przeznaczonych do żywności.

Połączenie sił dwóch liderów niewątpliwie umacnia ich pozycję na regionalnych rynkach oraz stwarza szersze możliwości rozwoju rynków eksportowych dla ich własnych produktów.

Największe korzyści z obecnej zmiany Inline Poland upatruje w dostępie do know-how nowego inwestora oraz w możliwości połączenia sił w zakresie wdrażania najnowszych technologii produkcji. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że włoski partner jest wiodącym producentem folii PET i OPS (orientowany polistyren), bazowych surowców wykorzystywanych w produkcji opakowań jednorazowych. Działanie w ramach nowej grupy oznacza również zwiększenie potencjału zakupowego względem dostawców oraz możliwość rozszerzenia aktualnej oferty.

# # #
Grupa INLINE POLAND:
Spółka Inline Poland powstała w 1991 roku jako europejska filia handlowa IPC Corp. (USA). Obecnie Grupę Inline Poland tworzą 4 zakłady produkcyjne zlokalizowane w Poznaniu, Moskwie (Rosja), Dniepropietrowsku (Ukraina), Sofii (Bułgaria) oraz spółka handlowa działająca na terenie Republiki Czeskiej. Podstawowy profil produkcji stanowią jednorazowe opakowania do żywności wytwarzane w technologii termoformowania. Obroty grupy IP w 2004 roku wyniosły 15 mln Euro. W ramach grupy Inline Poland zatrudnionych jest ponad 300 pracowników.
Produkty Inline Poland były dwukrotnie nagradzane Złotym Medalem Targów Taropak w 1998 i 2000 roku.

# # #
Grupa AMPRICA:
Firma Amprica S.p.A. powstała 1932 roku. Podstawowy profil działalności obejmuje produkcję jednorazowych opakowań do żywności wytwarzanych w technologii termoformowania i metodą wtryskową. Amprica S.p.A jest również producentem folii OPS/PET, z których wytwarza się opakowania jednorazowe. Obroty Amprica S.p.A. w 2004 roku wyniosły 30 mln Euro. Firma zatrudnia 165 pracowników.
W ubiegłym roku Amprica wprowadziła do swojej oferty folię PLA – w pełni biodegradowalny materiał do produkcji opakowań wytwarzany z kukurydzy, który może stać się alternatywą dla dzisiejszych materiałów, produkowanych w oparciu o prefabrykaty ropopochodne.

Czytaj więcej: Przejęcia 184