Znany wytwórca tworzyw sztucznych z nową nazwą

Znany wytwórca tworzyw sztucznych z nową nazwą
Jeden z wiodących światowych producentów polimerów zmienia tożsamość - od 1 września spółka Bayer MaterialScience funkcjonuje pod nazwą Covestro. Firma jest odrębną prawnie i finansowo spółką koncernu Bayer AG, który planuje wprowadzić Covestro na giełdę najpóźniej do połowy 2016 roku, koncentrując się we własnej działalności wyłącznie na biznesie life sciences.

- Niezależność umożliwi nam rozwój naszych mocnych stron jeszcze szybciej, skuteczniej i z większą elastycznością - powiedział Patrick Thomas, prezes Covestro Patrick Thomas. - Wizja naszej firmy jest prosta, a zarazem śmiała: naszym celem jest sprawić, by świat stał się bardziej kolorowy. Realizujemy tę wizję, wspierając innowacyjność i rozwijając firmę poprzez przynoszące zyski technologie i produkty, które służą społeczeństwu i zmniejszają nasz negatywny wpływ na środowisko.

W zarządzie Covestro zasiada czterech członków: Patrick Thomas (prezes), Frank H. Lutz (finanse, zasoby ludzkie), dr. Klaus Schaefer (produkcja i technologie) oraz dr Markus Steilemann (innowacje).

Covestro dostarcza materiałów do kluczowych gałęzi przemysłu na całym świecie, takich jak motoryzacja, budownictwo, elektronika, a także do wyrobu mebli, artykułów sportowych i tekstyliów przemysłowych. Produkty Covestro obejmują surowce do pianki poliuretanowej, która w formie elastycznej jest stosowana głównie do produkcji mebli, materacy i foteli samochodowych; w postaci sztywnej pianki, służy do izolacji budynków i urządzeń chłodniczych. Covestro produkuje również wysokowydajne poliwęglany, które są stosowane do części samochodowych, konstrukcji dachowych, wyrobów medycznych i wielu innych. Dopełnieniem portfolio są specjalistyczne środki chemiczne, w tym surowce do powłok, klejów i folii.

Ze sprzedażą w wysokości 11,7 mld euro Covestro jest obecnie jedną z największych na świecie firm polimerowych. W roku podatkowym 2014 firma Covestro zatrudniała ponad 14 tys. pracowników, posiadając 30 zakładów produkcyjnych na całym świecie.