Styczeń 2021 1-2021/8

1-2021/8

Styczniowy numer „Plast Echo” poświęcony jest przede wszystkim tworzywom. Nowy rok nieodłącznie kojarzy się z szeroko rozumianym początkiem, dlatego tematyka pierwszej tegorocznej odsłony magazynu również skupiła się wokół tego, bez czego branża tworzywowa nie miałaby szansy zaistnieć – materiałów potocznie określanych dziś mianem „plastiku”.

W artykule „Przegląd najpopularniejszych tworzyw” dr Karol Niciński w przystępny i rzeczowy sposób przedstawia charakterystykę najbardziej rozpowszechnionych na rynku tworzyw sztucznych. Marta Lenartowicz-Klik w swoim tekście szczegółowo omawia ważne zagadnienie, jakim jest uniepalnianie tworzyw. Z kolei dr hab. Andrzej Swinarew swoją uwagę skupia na dodatkach do tworzyw sztucznych i ich właściwościach. Jeśli zaś chcecie Państwo dowiedzieć się, na czym polegała „celuloidowa rewolucja”, koniecznie zapoznajcie się z tekstem naszej stałej felietonistki.

Jak zawsze, w numerze znajdziecie Państwo również wywiady z kluczowymi reprezentantami sektora. Tym razem na pytania red. Jacka Leszczyńskiego odpowiedzieli Robert Przybylski, prezes zarządu firmy Plastoplan, oraz Piotr Kwiecień, dyrektor polskiego oddziału SABIC. Z Ursulą Steiner, prezes firmy Dopak, rozmawiała zaś red. Agata Mojcner.

Zapraszamy do lektury! 

Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie