3M Poland przejmuje firmę Unifam

Firma 3M przejmuje spółkę Unifam, producenta tarcz do cięcia, szlifowania oraz polerowania elementów ze stali konstrukcyjnych i szlachetnych.

Przejęcie, to kolejna faza współpracy pomiędzy obydwiema firmami. W tej chwili bowiem Unifam sp. z o.o. wytwarza dla firmy 3M produkty oparte o unikalną technologię, w której wykorzystywane jest opatentowane ziarno ścierne Cubitron. Powstające w ten sposób produkty odznaczają się wysoką wydajnością i trwałością w wymagającym środowisku produkcyjnym.

- Materiały ścierne wytworzone z ziarna Cubitron cechuje wyjątkowa wytrzymałość i podwyższona efektywność cięcia. Przejęcie przez 3M firmy Unifam pozwoli nam na szybkie rozpowszechnienie technologii Cubitron z korzyścią dla naszych klientów - tłumaczy Chris Holmes, wiceprezes i dyrektor generalny dywizji materiałów ściernych 3M Company. - Oprócz potencjału istniejącego w samej synergii technologicznej, widzimy także duże szanse dla rozwoju produkcji firmy Unifam.

- Inwestycja w lokalną spółkę z sektora przemysłowego poszerzy portfolio naszych produktów i pozwoli nam lepiej wspierać rozwój naszych klientów nie tylko w Europie – dodaje Jose Del Solar, Dyrektor Zarządzający 3M Poland.

- Akwizycja firmy Unifam przez 3M Poland jest sprawą pierwszorzędnej wagi, ponieważ 3M wnosi swoją technologię, doświadczenie i globalny zasięg do firmy z potwierdzoną reputacją na rynku lokalnym, jaką jest Unifam. Razem będziemy jeszcze efektywniej rozwijać nasz biznes – przyznaje z kolei Jacek Lasota, prezes firmy Unifam.
Akwizycje, których przykładem jest przejęcie firmy Unifam, wspierają kluczowe obszary biznesu i są zgodne ze strategię rozwoju 3M, jak też zwiększają szanse ekspansji na nowe rynki. Unifam zatrudnia obecnie 95 osób. Transakcja zakończy się w czwartym kwartale bieżącego roku.

3M Poland jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. Działa w Polsce od 16 lat. Jej centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. Rocznie sprzedaje 10 tys. produktów. W ub. roku wartość sprzedaży, łącznie z eksportem, ale bez sprzedaży wewnątrzkoroporacyjnej, wyniosła 368,4 mln zł. 3M Poland oferuje uznaną na rynku folię optyczną Vikuiti do monitorów LCD. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji. We Wrocławiu buduje fabrykę taśm i folii przemysłowych.

Czytaj więcej: Inwestycje 714

brak
 

Producent m.in. folii samochodowych i okienych

Polska


Forum

Marwie

Chcialbym zacząć biznes 2018-04-26

Mzar80

Własna firma produkcyjna 2018-04-25

Lynard

TWORZYWO - POLIKETON 2018-04-24

Plaseco69

PC ABS i HIPS 2018-04-24

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Reportaże