3M otworzył kolejne fabryki w Polsce

3M otworzył kolejne fabryki w Polsce
We Wrocławiu otworzono dwie nowe fabryki koncernu 3M.

Uruchomione zakłady zajmą się produkcją m.in. wyrobów z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu kosmicznego i lotniczego oraz motoryzacyjnego. Będą to choćby folie ochronne oraz kleje termoutwardzalne. Odbiorcami wyrobów z pierwszej fabryki będą takie koncerny jak Airbus, Bell czy Boeing. Z kolei drugi zakład wyprodukuje elementy stosowane do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. Katalizatory i filtry diesla muszą spełniać restrykcyjne wymogi norm poziomu emisji spalin obowiązujących w Unii Europejskiej. Technologia, która będzie stosowana we wrocławskiej fabryce jest strzeżona patentami technologicznymi i polega na formowaniu materiału w procesie suchym, w oparciu o użycie włókien, głównie ceramicznych i szklanych.

Otwarcie fabryk 3M Poland jest kolejnym elementem strategii budowania Europejskiego Centrum Produkcyjnego. Koncern posiada już osiem zakładów produkcyjnych, w tym sześć we Wrocławiu. Europejska dywizja 3M, odpowiedzialna za produkty dla sektora kosmicznego i lotniczego pełni ważną rolę w strategii koncernu. Należące do niej zakłady pokrywają bowiem 40 proc. światowego popytu na folie i kleje.


- Wrocław jest dla nas od lat miejscem szczególnym w kontekście planów inwestycyjnych. To tutaj od dziesięciu lat konsekwentnie otwieramy kolejne zakłady produkcyjne, gwarantując polskim specjalistom dostęp do najnowszych technologii oraz nowe miejsca pracy. I co najważniejsze nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W budowie jest bowiem jeszcze jedna fabryka - mówi Xavier Douellou, dyrektor generalny 3M Poland.

Do dzisiaj 3M zainwestował w naszym kraju ok. 350 mln dolarów. Nie zamierza jednak zwalniać tempa, ponieważ tylko w tym roku zainwestuje kolejne 83 mln dolarów. Celem firmy jest uczynienie z Polski kluczowego kraju, z którego pochodzić będzie większość produktów eksportowanych na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

brak
 

Producent m.in. folii samochodowych i okienych

Polska


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże