3M zbuduje kolejną fabrykę folii w Polsce

3M przymierza się do wybudowania w Polsce swojej kolejnej - trzeciej już fabryki. Powstanie ona we Wrocławiu i będzie wytwarzać folie ochronne dla przemysłu lotniczego. Produkty te wykorzystywane są m.in. przez Boeing czy Airbus.

3M Poland planuje kolejną inwestycję. We Wrocławiu powstanie siostrzana fabryka dla 3M w Springfield, zajmująca się produkcją materiałów foliowych dla przemysłu lotniczego. Możliwości jakie niesie ze sobą lokalizacja nowej fabryki znacząco rozszerzy zdolność produkcyjną 3M w tym sektorze. Zakład ma rozpocząć produkcję pod koniec przyszłego roku.

- Wejście na rynek polski jest naszą odpowiedzią na ciągły wzrost potrzeb naszych globalnych klientów z branży lotniczej, którzy w dużej części zlokalizowani są w Europie i Azji - mówi Brian Young z działu produkcji dla przemysłu lotniczego firmy 3M. - Znaczący wzrost wolumenu i strategiczna lokalizacja zapewnia właściwe dopasowanie do aktualnych potrzeb rynkowych i planów rozwoju. Powstanie nowej fabryki 3M we Wrocławiu wpisuje się w realizowaną przez nas strategię lokalizacyjną. Miasto jest bardzo atrakcyjnym ośrodkiem, położonym blisko kluczowych europejskich rynków zbytu.

Szacowany, choć nieoficjalny koszt inwestycji, to blisko 33 mln dolarów.

- Powstanie nowej fabryki 3M produkującej folie ochronne daje dużą szansę na jej rozwój. Dodatkowo wybudowanie w tym miejscu kolejnego zakładu pozwoli na korzystanie z doświadczenia oraz zaplecza logistycznego innych fabryk 3M działających we Wrocławiu - dodaje Young.

3M Poland jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. Działa w Polsce od 16 lat. Jej centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. Rocznie sprzedaje 10 tys. produktów. Firma posiada już w naszym kraju dwie fabryki folii.

Czytaj więcej: Folia 292 Inwestycje 716

brak
 

Producent m.in. folii samochodowych i okienych

Polska