Afrykańscy dziennikarze zainteresowani Azotami

Afrykańscy dziennikarze zainteresowani Azotami
W ubiegłym tygodniu grupa dziennikarzy z Etiopii i Tanzanii odwiedziła tarnowską siedzibę Grupy Azoty. To część zorganizowanej przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych wizyty mediów z krajów afrykańskich w Polsce, której celem jest uzyskanie informacji o naszym kraju i jego sytuacji gospodarczej.

Podczas spotkania z Witoldem Szczypińskim, wiceprezesem Grupy Azoty, poruszona została tematyka rozwoju polskiej branży chemicznej oraz szans na pozyskiwanie surowców na kontynencie afrykańskim, gdzie polska spółka jest już obecna. Witold Szczypiński zaprezentował portfolio produktowe GA oraz opowiedział o strategii spółki do roku 2020. Goście szczególnie zainteresowani byli planami inwestycyjnymi oraz możliwościami rozwijania projektów w krajach afrykańskich.

- Możemy zapewnić, że zawsze chętnie podejmiemy dalszą dyskusję na temat przyszłości oraz możliwych projektów i inwestycji – stwierdził Witold Szczypiński. - Jednym z podstawowych celów w strategii spółki jest pozyskiwanie źródeł surowców i rozwijanie produkcji poza krajami Europy, dlatego kraje afrykańskie również leżą w kręgu zainteresowań Grupy Azoty.

Przed spotkaniem z przedstawicielem zarządu Grupy Azoty dziennikarze z krajów Afryki odwiedzili także m.in. Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Giełdę Papierów Wartościowych. Wizyta dziennikarzy w Polsce zakończyła się 19 września.


Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8