Agility 4.0: nowoczesny program dla linii pakujących

Konserwowanie: od monitorowania w czasie rzeczywistym do zdalnego wideowsparcia

Żeby osiągnąć jak najniższy całkowity koszt posiadania (TCO) nabytych urządzeń, należy zastosować skuteczne, połączone metody konserwacji i rozwiązywania problemów umożliwiające ograniczanie kosztownych przestojów - w szczególności w związku z rosnącą złożonością linii pakujących.

Oprogramowanie do monitorowania systemów przenośnikowych jest istotnym krokiem w kierunku lepszej łączności w zakładzie produkcyjnym. Daje ono wgląd w czasie rzeczywistym w stan systemów przenośnikowych całej linii, a dodatkowo zapewnia instrukcje dotyczące konserwacji zapobiegawczej i automatycznie generuje alerty mailowe z listami części do wymiany, gwarantując w ten sposób nieprzerwaną pracę linii.
Z kolei w przypadku awarii części do dyspozycji klientów jest wygodny system umożliwiający błyskawiczne składanie zamówień online.

Co więcej, firma Gebo Cermex oferuje teraz zdalne wideowsparcie bazujące na technologii dźwięku, obrazu i rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki rozwiązaniom audiowizualnym eksperci firmy Gebo Cermex mogą sprawniej analizować problemy poprzez wgląd w czasie rzeczywistym ze zdalnej lokalizacji - niemal tak samo skutecznie jak podczas wizyty u klienta. Z kolei rozszerzona rzeczywistość pozwala na wyczerpujące wyjaśnienie problemu i - co najważniejsze - zapewnia wsparcie przy jego rozwiązaniu. Operator w zakładzie słucha słownych instrukcji, jednocześnie obserwując na swoim ekranie ręce eksperta firmy Gebo Cermex i używane przez niego narzędzia, co zapewnia precyzyjną wizualizację podejmowanych działań.

Usprawnianie: dostęp do informacji pozwalających działać

Trudno jest ulepszyć coś, co nie jest mierzone. Ta prosta prawda jest filarem systemu EIT - narzędzia do podnoszenia wydajności linii pakujących, które stanowi idealny przykład wartości, jaką może wnieść lepsza łączność w zakładzie produkcyjnym. Ten wyjątkowo wydajny system nadzorowania w czasie rzeczywistym nieustannie monitoruje kluczowe wskaźniki wydajności maszyn, przepływy produkcyjne, jak również wielkości gromadzenia i zużycia. Jednak sam system rejestrujący dane i zdarzenia produkcyjne, oferujący pulpity wizualne i porównujący wydajność nie wystarczy. Rynek poszukuje rozwiązań oferujących zintegrowany dostęp do cennej wiedzy, zdolny do przetwarzania surowych danych na informacje pozwalające podejmować działania. EIT radzi sobie z bieżącymi wyzwaniami w toku produkcji, jednocześnie przewidując kolejne problemy za pomocą prognozowania trendów w oparciu o wcześniejsze i międzyzakładowe analizy. Rezultat mówi sam za siebie: producenci napojów zmniejszają straty, osiągają cele produkcyjne i ustalają długofalowe priorytety.

Doświadczenie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla linii pakowania

Firma Gebo Cermex, należąca do Sidel Group, dostarczyła około 37 000 urządzeń i systemów do klientów w różnych częściach świata, zapewniając liniom produkcyjnym zaawansowaną wydajność i większą zwinność. Bazując na ponad 50-letnim doświadczeniu, przedsiębiorstwo oferuje rozwiązania w dziedzinie inżynierii kompletnych linii pakujących, realizacji i integracji projektów urządzeń, transportu materiałów i pakowania końcowego.

- Gebo Cermex jest liderem innowacji w dziedzinie rozwiązań do transportu materiałów oraz rozlewu płynnych produktów do opakowań z PET, puszek i opakowań szklanych - mówi Ludovic Tanchou, wiceprezes ds. strategii, produktów oraz innowacji w firmie Gebo Cermex. - Dzięki najnowszym osiągnięciom w ramach programu Zaawansowanych Systemów Produkcji Agility 4.0, mamy praktyczną odpowiedź na nowe wyzwania, przed którymi staje branża opakowań - jest nią większa wydajność i zwinność połączona z rozległym doświadczeniem inżynieryjnym.

Gebo Cermex