Alcan Packaging: nie w Polsce a w Czechach

Alcan Packaging: nie w Polsce a w Czechach
W Czechach, a nie w Polsce powstała kolejna w naszej części Europy fabryka koncernu Alcan Packaging.

Światowy potentat w branży opakowań za 17 mln euro otworzył fabrykę giętkich opakowań przeznaczonych do pakowania produktów spożywczych. Zakład w miejscowości Nový Bydžov jest czwartą fabryką Alcan Packaging Food Europe w Europie Wschodniej i druga w Czechach, wytwarzającą opakowania dla najważniejszych klientów z branży spożywczej. - Ta nowoczesna fabryka jest kolejnym ważnym etapem w realizacji naszej strategii podążania za klientami na rozwijające się rynki Europy Środkowej i Wschodniej - mówi Michael Cronin, prezes Alcan Packaging Food Europe. - Szybkie tempo planowania i realizacji tego przedsięwzięcia, które trwało 17 miesięcy od chwili podjęcia decyzji do dnia rozruchu zakładu, jednoznacznie dowodzi naszej zdolności do szybkich reakcji na potrzeby i wymagania klientów.

Czeski zakład będzie produkował i drukował przede wszystkim elastyczne opakowania rotograwiurowe. Będzie zaopatrywał wschodzące rynki żywności w Europie Środkowej i Wschodniej, a także kraje niemieckojęzyczne i Skandynawię.

Alcan Packaging Food Europe jest w Europie liderem w branży elastycznych opakowań do żywności i napojów. Ma 31 zakładów w 18 krajach. W Polsce w Złotowie w Wielkopolsce.

Czytaj więcej: Ze świata 315Forum

Marwie

Chcialbym zacząć biznes 2018-04-26

Mzar80

Własna firma produkcyjna 2018-04-25

Lynard

TWORZYWO - POLIKETON 2018-04-24

Plaseco69

PC ABS i HIPS 2018-04-24

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Reportaże