Aliancys wprowadza nową żywicę do produkcji form kompozytowych

Aliancys wprowadza nową żywicę do produkcji form kompozytowych
Aliancys wprowadza nową żywicę Neomould 2017-S-1 do produkcji form kompozytowych. Unikalna charakterystyka żywicy umożliwia wykonanie form idealnie odzwierciedlających powierzchnię i wymiary modeli. Tiksotropowy charakter żywicy pozwala na doskonałe nanoszenie na pionowe powierzchnie bez ściekania. Dzięki tej właściwości żywica doskonale nadaje się do wytwarzania grubych części za jednym razem.

Aby zapewnić opłacalną produkcję komponentów kompozytowych w małych i średnich seriach produkcyjnych (do 500-1000 części rocznie) w całej branży szeroko stosuje się formy kompozytowe. Podczas gdy projektanci mają możliwość tworzenia unikalnych kształtów, narzędzia kompozytowe umożliwiają również wytwarzanie dużych elementów, takich jak łopaty turbiny wiatrowej, łodzie i panele elewacyjne budynków.

W porównaniu do form wykonanych ze stali, produkcja form kompozytowych jest szybka i wszechstronna. Aliancys wprowadza teraz unikalną żywicę Neomould 2017-S-1, wyznaczającą nowe standardy w produkcji form kompozytowych i przynoszącą wiele korzyści. Zerowy skurcz żywicy Neomould 2017-S-1 pozwala na wykonanie elementów, które doskonale odzwierciedlają powierzchnię i wymiary modeli.

Ze względu na tiksotropową naturę żywicy Neomould 2017-S-1 i wysoką lepkość przy niskich wartościach ścinania, aplikacja na powierzchniach pionowych może być wykonywana bez ściekania. Niska lepkość przy wysokich wartościach ścinania sprawia, że żywica jest łatwa do zastosowania w ręcznej i natryskowej aplikacji. Połączenie ulepszonego profilu tiksotropowego i zoptymalizowanych właściwości utwardzania sprawia, że żywica nadaje się do wytwarzania grubych elementów (do 12 warstw szkła za jednym zamachem).

Żywica Neomould 2017-S-1 pozwala na produkcję form kompozytowych, które mogą wytrzymują temperatury do 80oC i zapewniają wysoką odporność na styren.

- Nasi klienci chcą tworzyć elementy kompozytowe o unikalnych kształtach, korzystając z doskonałej elastyczności projektowej, jaką oferują te materiały - informuje Rob van de Laarschot, szef działu technicznego w Aliancys.

- Oznacza to dla nich, że kształt i jakość powierzchni formy muszą być idealnie dopasowane do oryginalnej wtyczki. Aliancys może opierać się na wieloletnim doświadczeniu w pracy z kompozytowymi materiałami narzędziowymi, pomagając naszym klientom w produkcji doskonałego narzędzia, które można wykorzystać do produkcji wysokiej jakości części w dużych ilościach - dodał de Laarschot

Żywica Neomould

Źródło: Baltazar Kompozyty
fot. aliancys.com

Czytaj więcej: żywice 56