Alupol unowocześnia produkcję laminatów

Alupol unowocześnia produkcję laminatów
Alupol wzmacnia swoje moce produkcyjne w odniesieniu do produkcji folii.

Firma wchodząca w skład Grupy Kęty podpisała kontrakt na dostawę dziewięciowarstwowej linii przeznaczonej do produkcji folii wysokobarierowych. Rozpoczęcie montażu urządzenia planowane jest na listopad w zakładzie Alupol Packaging w Tychach.

Zakup linii stanowi część inwestycji objętej nowym zezwoleniem strefowym. Uruchomienie produkcji folii wysokobarierowych z rodziny HBF 9, oprócz aspektu biznesowego, ma na celu zmniejszenie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent masy opakowań wprowadzanych do środowiska naturalnego. Jednocześnie przyczyni się do zmniejszenia energochłonności procesu produkcji laminatów poprzez wyeliminowanie minimum jednej operacji laminacji. Planowane jest zastąpienie laminatów trzy i czterowarstwowych laminatami dwuwarstwowymi.

Dodatkowo dzięki zastosowaniu wyrafinowanych substratów do wytłaczania warstw zgrzewalnych inwestycja umożliwi odbiorcom znaczne obniżenie temperatur minimalnych, niezbędnych do uzyskania prawidłowego zgrzewu. To z kolei przełoży się na obniżenie energochłonności w procesie pakowania wyrobów w laminaty Alupolu.

Alupol Packaging jest największym producentem opakowań giętkich w Polsce i jednym z największych w Europie. Swoje wyroby dostarcza głównie do potentatów w branży spożywczej, takich jak: Nestle, Unilever, Bonduelle czy Kraft Foods.

Czytaj więcej: Inwestycje 717