Andreas Gietl nowym szefem BASF Polska

Andreas Gietl nowym szefem BASF Polska
1 sierpnia Andreas Gietl objął posadę dyrektora zarządzającego BASF Polska. Zastąpił na tym stanowisku Dirka Elvermanna, który piastował funkcję dyrektora polskiego oddziału BASF od 2012 r. Obecnie Elvermann wraca do centrali BASF w Niemczech, żeby przygotować się do nowego zadania.

Bez wątpienia okres, w którym Elvermann zarządzał BASF Polska należy uznać za udany. W latach 2012-2015 firma zwiększyła łączne obroty w Polsce o ponad 15 proc., rozwinęła projekty specjalne w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz promowała innowacje i edukację w obszarze chemii. Okres ten charakteryzowały również znaczące transakcje (kupno biznesu TDI od firmy Ciech) i inwestycje (budowa fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem o wartości 150 mln euro).

Andreas Gietl spędził ostatnie 5 lat swojej kariery w Ameryce Południowej. Pochodzi z Niemiec, wykształcenie w dziedzinie zarządzania biznesem zdobywał na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Ludwigshafen oraz na Uniwersytecie North Carolina. Swoją karierę w BASF Gietl rozpoczął w roku 2000 jako Marketing Analyst Styrenic Polymers Europe w centrali firmy w Ludwigshafen. Później obejmował rożne stanowiska m.in. Head of Crop Protection Portugal (2004-2007) czy Staff Division President (2008-2010). W roku 2010 został oddelegowany do Brazylii na stanowisko Dyrektora Performance Chemicals South America. Od 2013 roku pełnił funkcję wiceprezesa Decorative Coatings Solutions South America w São Paulo.

Andreas Gietl


Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Firma zatrudnia w Polsce 600 pracowników, a obroty grupy w Polsce w 2014 roku wyniosły 770 mln euro.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska