Antalis posiada nowe laminaty

Antalis posiada  nowe laminaty Laminaty zewnętrzne Kronoplan i laminaty Krono-Compakt to najświeższe nowości oferowane przez firmę Antalis. Laminaty nadają się do stosowania ich w pomieszczeniach.

Antalis, to największy europejski dystrybutor B2B materiałów służących do komunikacji wizualnej. Koncern, z przychodami rocznymi na poziomie 2,3 miliarda euro, zajmuje czwartą pozycję na światowej liście dystrybutorów. W naszym kraju jest liderem w dystrybucji papieru. Zatrudnia 180 pracowników, obsługujących 8 tys. klientów.

W ofercie firmy pojawiły się uniwersalne laminaty warstwowe, powstające w wyniku sprasowania pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze kilku warstw papieru rdzeniowego impregnowanego żywicą fenolową oraz papieru dekoracyjnego impregnowanego żywicą melaminową. Ten ostatni staje się jednocześnie wzorem zewnętrznego wykończenia produktu. Uzyskane tą metodą, całkowicie jednorodne płyty są materiałem wyjątkowo uniwersalnym. Umożliwiającym kompleksowe wykończenie elewacji, czy też ścian wewnątrz budynku.

Materiał jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, a także wody i wilgoci. Wyróżnia się wytrzymałością mechaniczną na zginanie, rozerwanie i uderzenia. Powierzchnia laminatu jest też zupełnie niewrażliwa na działanie chemikaliów.

Z kolei laminat Krono-Compakt jest tworzywem sztucznym skierowanym do rozmaitych zastosowań architektonicznych i aranżacyjnych. Jego struktura opiera się działaniu pleśni, nie podlega negatywnym wpływom wilgoci. Znajduje zastosowanie przy produkcji kabiny sanitarnych, mebli laboratoryjnych.

Jest dobra alternatywą dla metalu, gdyż wyróżnia się odpornością na rdzę. Laminaty Krono-Compakt z łatwością można ciąć, nawiercać i frezować.

Laminaty, rodzaj kompozytów są to tworzywa sztuczne, powstające z połączenia dwóch materiałów o różnych właściwościach mechanicznych i technologicznych. Laminaty są dominującym rodzajem kompozytów.

Czytaj więcej:
Nowości 264

Reportaże

Forum