Anwil coraz bliżej giełdy

Włocławski Anwil szuka doradcy inwestycyjnego i biura maklerskiego. Oficjalnej deklaracji, dotyczącej wprowadzenia spółki na GPW, można się spodziewać na początku sierpnia.

O sprawie informuje Parkiet. W tej chwili spółka prowadzi prace studialne. Polegają one na kompleksowej analizie czynników mających wpływ na działalność giełdową.

Zdaniem Parkietu w przygotowaniach do oficjalnie tylko rozważanego wprowadzenia swoich akcji na warszawską giełdę, Anwil jest znacznie dalej, niż to publicznie deklaruje.

Firma poszukuje doradcy inwestycyjnego oraz biura maklerskiego, które przygotowałoby jego ofertę publiczną. Potwierdził to w rozmowie z Parkietem Paweł Szymański, członek zarządu Orlenu ds. finansowych.

Płocki koncern to największy akcjonariusz Anwilu, kontrolujący 84,49 proc. kapitału spółki z Włocławka. Zdaniem Szymańskiego decyzja w sprawie giełdowego debiutu Anwilu zapadnie w ciągu miesiąca.

Włocławska firma, której wartość w księgach Orlenu wynosi zaledwie 176,2 mln zł, wyceniana jest przez analityków co najmniej 15 razy wyżej - na 2,5-3 mld zł.

Z wcześniejszych deklaracji przedstawicieli płockiego koncernu wynika, że chcieliby oni wprawdzie zachować kontrolę nad włocławskimi zakładami, ale pozostałe akcje spółki chętnie by sprzedali.

Prawdopodobnie swój pakiet, czyli 5,56 proc. akcji, sprzedałoby też Ministerstwo Skarbu Państwa. Gdy doliczyć do tego emisję, łączna wartość oferty Anwilu - do której może dojść na przełomie tego i przyszłego roku - mogłaby sięgnąć nawet 1,5 mld zł i uczynić ją największą ofertą publiczną od czasu giełdowego debiutu PGNiG we wrześniu 2005 r.

brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®

Polska


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże