Arburg na cyfrowej wersji targów Hannover Messe

Arburg na cyfrowej wersji…

Podczas targów Hannover Messe Digital Edition w kwietniu 2021 firma Arburg zaprezentuje nową wersję urządzenia ''pod klucz'', która wyznacza nowe standardy w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i gospodarki o obiegu zamkniętym w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Wyprodukowane kubki do napojów mogą być poddane obróbce końcowej w linii produkcyjnej, zostać zidentyfikowane pod kątem określonych elementów i oznakowane informacją o recyklingu.

Zautomatyzowane i w 100% identyfikowalne

Elektryczna wtryskarka Allrounder 370 A produkuje zgniatane kubeczki, które są obsługiwane nowym manipulatorem Multilift V 20. Po procesie wtrysku ma miejsce obróbka plazmowa i cyfrowy nadruk. W uzupełnieniu do obróbki końcowej produktu nadrukowywane są dwa kody DM, za pomocą których można odczytać dane procesowe i informacje o materiale.

''Inteligentne'' urządzenie ''pod klucz''

Wtryskarka Allrounder jest wyposażona w inteligentny system wsparcia, przykładowo aXw Control FillAssist, który umożliwia symulację procesu napełniania bezpośrednio na ekranie układu sterowania. Dzięki seryjnej bramce IIoT gniazdo produkcyjne można podłączyć do systemu MES, np. do zarządzania systemowego z poziomu komputera nadrzędnego Arburg lub do systemu ERP. W przypadku eksponatu, system Scada Arburg Turnkey Control Module (ATCM) wizualizuje wszystkie istotne dane procesowe i jakościowe oraz łączy je w sposób dostosowany do danego elementu. W ten sposób każdy pojedynczy kubek może być w 100% identyfikowalny.

Cyfrowe produkty bliźniacze do rozdzielania według typu

Firma Arburg podsumowuje swoje działania związane z gospodarką obiegową i ochroną zasobów w programie arburgGREENworld. Jako wyłączny partner w dziedzinie budowy maszyn projektu R-Cycle, na podstawie zgniatanego kubeczka demonstruje również, w jaki sposób można odzyskać wysokiej jakości recyklat i zamknąć obieg surowców wtórnych. Za pomocą bazy danych, w której są przechowywane wszystkie informacje istotne dla recyklingu, każdy produkt otrzymuje swój cyfrowy odpowiednik. Odczytanie odpowiedniego kodu DM umożliwia rozdzielanie według typu.

arburg-176165-turnkey-cup-atcm-1

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum