Azoty Tarnów i żużel

Azoty Tarnów i żużel
Azoty Tarnów zostaną dostawcą surowca poszukiwanego w budownictwie drogowym.

Azoty Tarnów planują wykonanie w ciągu 1,5 roku instalacji suchego odbioru popiołów, powstających w zakładowej elektrociepłowni, która umożliwi spółce zagospodarowanie i dostarczanie popiołu odbiorcom zewnętrznym i jest kolejną proekologiczną inwestycją tarnowskiej firmy.

- Obecnie popiół i żużel trafia na składowisko przy użyciu instalacji hydroodpopielania. Jedynie niewielka część popiołu jest zagospodarowana w stanie suchym. Nowa instalacja umożliwi nam wykorzystanie całej ilości popiołu powstałego w zakładowej elektrociepłowni w stanie suchym. Dzięki temu, popiół ze wszystkich kotłów będzie mógł trafiać do firm wykorzystujących ten surowiec: cementowni, producentów materiałów budowlanych i branży budownictwa drogowego. Ze względu na dobre własności jakościowe tego surowca, zainteresowanie odbiorem dziś i w przyszłości deklaruje wiele firm, z którymi współpracujemy - wyjaśnia Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy Azotów Tarnów.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki wyraziło już zgodę na realizację tej proekologicznej inwestycji, która ma zostać sfinansowana ze środków własnych oraz dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj więcej: Budownictwo 172

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8

Pawelw
Pawelw

Wysłany: 2009-10-30 17:17:30

Żużel - czy to słowo elektryzuje tylko w Toruniu? chyba nie :D