Azoty Tarnów na stadionie w Gdańsku

Azoty Tarnów na stadionie… Otwarty w sierpniu stadion PGE Arena w Gdańsku wyposażony jest w stylowe zielone siedziska stadionowe wykonane z tworzywa dostarczonego przez firmę Azoty Tarnów.

Gdański obiekt będzie jednym ze stadionów przyszłorocznych piłkarskich Mistrzostw Europy. Podobnie jak stadion w Poznaniu, także i ten na wybrzeżu, posiada komplet ponad 40 tys. krzesełek wyprodukowanych z poliamidu dostarczonego z zakładów Azotów Tarnów.

Małopolska spółka, będąca największym w kraju producentem poliamidu o nazwie handlowej Tarnamid trafnie wpasowała się w stadionową koniunkturę i może swój produkt lokować na atrakcyjnym i chłonnym rynku. W dodatku sprzyjającą jej kwestią jest międzynarodowe uwarunkowania. Oto bowiem istniejące od niedawna wymagania związane z projektowaniem stadionów zakładają, że siedziska powinny być tworzone z poliamidu, a nie jak niegdyś bywało z polipropylenu. Te poliamidowe wyróżniają się bowiem większym stopniem wytrzymałości, a także posiadają własności przeciwpożarowe oraz nie ulegają stapianiu gdy pojawia się ogień. Ponadto są odporne na działanie światła, co pozwala zachować barwie stabilność. Siedzenia z tworzywa dostarczanego przez Azoty spełnią wszelkie wymogi środowiskowe, nie zawierają metali ciężkich.

Warto jeszcze dodać, że konstrukcja gdańskiego obiektu powstała za sprawą tworzyw konstrukcyjnych dostarczonych przez niemiecki koncern Bayer. Powłokę stadionu wykonano z przepuszczającego światło tworzywa w kolorze bursztynowym.


Czytaj więcej:

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kaprolaktam
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kaprolaktam, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8

Reportaże

Forum