Azoty Tarnów partnerem Targów RubPlast EXPO 2011

Azoty Tarnów partnerem Targów RubPlast EXPO 2011
Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO 2011, które w listopadzie odbędą się w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia mają silnego partnera – Zakłady Azotowe w Tarnowie S.A.

Azoty Tarnów to przedsiębiorstwo Wielkiej Syntezy Chemicznej łączące 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Tworzywa konstrukcyjne (poliamidy, polioksymetylen, tworzywa modyfikowane), kaprolaktam oraz nawozy mineralne to domena firmy, w której posiada unikalne kompetencje.

Firma jest jedynym w kraju producentem tworzyw poliacetalowych (POM) oraz liczącym się w regionie producentem poliamidu 6 o nazwie Tarnamid®.

Azoty Tarnów udoskonalają technologie, podnoszą jakość produktów, oferują wiele różnych wyrobów chemicznych, których marka znana i ceniona jest na rynkach krajowych oraz zagranicznych. Z powodzeniem od ponad ćwierćwiecza firma eksportuje także myśl techniczną.

Azoty Tarnów są firmą społecznie odpowiedzialną - największym pracodawcą w regionie, kreatorem wydarzeń kulturalnych, sportowych i naukowych. Wraz ze spółkami córkami stanowi grupę kapitałową o dużym potencjale produkcyjnym i usługowym.

Azoty Tarnów zostały partnerem Targów RubPlast EXPO po raz pierwszy. Wsparcie takiego partnera to ogromny prestiż. Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO, choć są imprezą młodą, bo odbywają się dopiero po raz czwarty, jednak są najbardziej dynamicznie rozwijającą się imprezą tej branży.

W trakcie sosnowieckich targów tworzyw sztucznych i gumy prezentowane są maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, gumy, recyklingu odpadów gumowych, nowe technologie, materiały wzmacniające i podkładowe, a także sprzęt informatyczny, testujący i pomiarowy. Zwykle można na nich obejrzeć najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne.

Czytaj więcej: Targi 791