Azoty w nazwie szczecińskiej hali sportowej

Azoty w nazwie szczecińskiej hali sportowej
Tuż po rozegranym w środę meczu między drużynami Chemika Police i Dynama Kazań szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera nadano nową nazwę - Azoty Arena. To efekt porozumienia między Grupą Azoty a szczecińskim magistratem, na mocy którego przez najbliższe trzy lata obiekt będzie swoją nazwą promował największą spółkę chemiczną w Polsce. Spółka zapłaci za uzyskanie prawa do nazwy 700 tys. zł rocznie.

- Jest to kolejny krok naszej spółki w promocji Grupy Azoty poprzez sport - powiedział prezes Grupy Azoty Police, Krzysztof Jałosiński. - Jesteśmy przekonani, że nasza marka będzie w jeszcze większym stopniu rozpoznawalna i to nie tylko w regionie zachodniopomorskim, z którym się utożsamiamy i który jest nam bliski, ale w całej Polsce.

Budowa hali widowiskowej przy ul. Szafera w Szczecinie trwała 3,5 roku i kosztowała ponad 190 mln zł. Powierzchnia użytkowa hali wynosi ponad 25 tys. m kw., zaś trybuny mogą pomieścić ponad 5 tys. kibiców. Gospodyniami obiektu są siatkarki Chemika Police, które rozgrywają w nim wszystkie swoje mecze.

Azoty Arena


- Cieszy mnie ta współpraca - powiedział Piotr Krzystek, prezydenta Szczecina. - Razem będziemy promować ten nowoczesny obiekt i dbać by odbywały się na nim imprezy najwyższej rangi. Już dziś nie ma weekendu, podczas którego Azoty Arena nie zapełniłaby się kibicami. Cieszę się również, że do grona szczecińskich drużyn, na co dzień korzystających z hali, dołączyły siatkarki Chemika Police. Dzięki temu w Arenie są obecne wszystkie najważniejsze dyscypliny drużynowe, a kibice mogą oglądać rozgrywki na najwyższym sportowym poziomie.

Azoty Arena jest obiektem wielofunkcyjnym. Kompleks wraz z rozbudowaną strefą rekreacji został oddany do użytku 1 sierpnia 2014 roku. Jego właścicielem jest Urząd Miasta Szczecin, a operatorem firma VES, która zajmuje się obsługą takich obiektów sportowych jak Stadion Narodowy czy Pepsi Arena w Warszawie. Azoty Arena składa się z hali głównej, budynku biurowo-usługowego i sportowo-rekreacyjnego. Na terenie wokół znajdują się ścieżki rowerowe, boiska oraz skatepark. Obiekt jest przystosowany do organizacji zawodów m.in. w siatkówce, koszykówce czy piłce ręcznej, a zimą na jego terenie funkcjonuje miejskie lodowisko.

Dodatkowo Azoty Arena umożliwia realizowanie eventów muzycznych i gal. Od czasu jej otwarcia odbyły się w niej m.in. Mistrzostwa Świata Juniorów w Karate WUKF, gala KSW czy ESKA Music Awards, a w najbliższym czasie wystawiany będzie musical Metro oraz koncertować będzie Garou.

Azoty Arena


Czytaj więcej: Sponsoring 5

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże