BASF dąży do integracji działań na rynku chemii budowlanej

BASF podjęła kolejne decyzje w sprawie dalszej integracji działu chemii budowlanej Degussa, przejętego 1 lipca 2006 r. „Jako część koncernu BASF dział radzi sobie bardzo dobrze”, powiedział dr Andreas Kreimeyer, członek Zarządu BASF Aktiengesellschaft odpowiedzialny za segment środków uszlachetniających.„Kolejne strategiczne posunięcia pozwolą nam wyprzedzić rynek oraz zagwarantują silny wzrost przychodów i zysków. Położymy większy nacisk na działalność badawczą, zaś cały zespół będzie pracować nad innowacyjnymi produktami i rozwiązaniami zorientowanymi na klienta, bo właśnie te obszary będą stanowić o sukcesie przedsiębiorstwa.”

Po sfinalizowaniu transakcji spółka BASF włączyła przejętą od Degussy działalność w struktury specjalnie w tym celu utworzonego Działu Chemii Budowlanej. W ramach obecnej reorganizacji, z dniem 1 stycznia 2007 r. dział ten zostanie podzielony na pięć oddziałów regionalnych: Construction Systems Europe, Admixture Systems Europe, Construction Chemicals NAFTA, Construction Chemicals Asia Pacific oraz Construction Chemicals South America. Czynności administracyjne i związane z działalnością spółki będą w większości rozdzielone w ramach istniejącej struktury regionalnej firmy BASF. Siedziba Działu Chemii Budowlanej zostanie przeniesiona z Trostberg do Ludwigshafen.

„Pełna integracja z unikatową strategią Verbund zapewni nam siłę i elastyczność niezbędną do osiągnięcia ambitnych założeń – wzmocnienia pozycji lidera w branży chemii budowlanej na poziomie globalnym. Do tego niezbędne jest stuprocentowe zaangażowanie naszego personelu, który musi działać jak zgrany zespół w nadchodzącym roku i w latach następnych”, powiedział Bernhard Hofmann, szef Działu Chemii Budowlanej BASF.

Pełna integracja przewiduje:

  • Włączenie globalnej działalności badawczo-rozwojowej w dziedzinie polimerów nieorganicznych prowadzonej w Trostberg (Niemcy) do BASF Research Verbund i jej rozszerzenie.
  • Włączenie firmy Relius z Memmingen (Niemcy), producenta farb dla budownictwa i materiałów lakierniczych dla przemysłu, do Działu Lakierów BASF, z wyłączeniem Wall Systems, która pozostanie częścią Działu Chemii Budowlanej.
  • Włączenie działalności w zakresie petrochemikaliów przejętej od Degussa i Engelhard w 2006 r. wraz z działalnością marketingową
    i badawczą do istniejącej działalności BASF w ramach nowo utworzonej jednostki Global Oilfield Solutions, stanowiącej część Działu Środków Uszlachetniających.

Spółka BASF przewiduje zyski ok. 100 mln Euro rocznie do 2010 r. w wyniku efektu synergii - przeprowadzonych zmian organizacyjnych oraz innych działań, między innymi w zakresie powiązania zamówień i standaryzacji systemów informatycznych. Przewiduje się, że integracja, która wiąże się z redukcją ok. 200 etatów na całym świecie, wygeneruje jednorazowy koszt w wysokości 75 mln Euro.

Proces integracji dotyczył będzie także działalności obu firm w Polsce, w tym przejętych przez BASF spółek Degussa Admixtures Polska Sp. z o.o. z Myślenic oraz Degussa Construction Chemicals Polska Sp. z o.o. z Poznania. Szczegóły oraz terminy ewentualnych zmian nie są jeszcze znane.

Źródło: BASF

Czytaj więcej: Przejęcia 183

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska


Forum

Bscr_eu

PC ABS i HIPS 2018-04-22

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Frohe_

Tampodruk wymagania? 2018-04-13

Reportaże