BASF kupuje dział chemii budowlanej Degussy

BASF AG, Ludwigshafen, doszła do porozumienia z firmą Degussa AG, Dusseldorf, co do przejęcia jej działu chemii budowlanej z oddziałami na całym świecie. Cena zakupu od Degussy została ustalona na poziomie prawie 2,2 mld Euro, jednak koszt wynikający z transakcji dla BASF to 2,7 mld Euro. Jej zakończenie jest oczekiwane na koniec czerwca 2006 roku, ponieważ wymaga jeszcze zgody odpowiednich organów administracyjnych.

„Dział chemii budowlanej Degussy ma ugruntowaną pozycję na rynku i w przyszłości ta atrakcyjna integracja gwarantuje nam duże korzyści związane z połączeniem istniejących łańcuchów wartości” mówi dr Andreas Kreimeyer, członek zarządu BASF, odpowiedzialny za segment środków uszlachetniających - Performance Chemicals. „Bazując na zrównoważonym rozwoju, przez ten zakup będziemy w stanie jeszcze lepiej wykorzystać potencjał rynku budowlanego, a w przyszłości umocnimy naszą pozycję w tej wysokodochodowej branży” – kontynuuje dr Kreimeyer.

  • wartość transakcji dla BASF 2,7 mld Euro,
  • korzyści z integracji,
  • perspektywa wzrostu światowego rynku chemii budowlanej o 4-5% rocznie.

Światowy rynek chemii budowlanej szacuje się obecnie na 13 mld Euro o rocznym wzroście w granicach 4-5%, z relatywnie stałymi marżami i ogromnym potencjałem dla innowacji. Pozyskanie oddziału chemii budowlanej Degussy otworzy BASF drogę do dodatkowych klientów przemysłowych oraz nabywców końcowych. Ponadto silna pozycja BASF w Azji wygeneruje interesujące możliwości rozwoju na eksplodującym rynku budowlanym tego regionu.

Na połączeniu skorzystają również klienci. Dzięki doświadczeniu BASF oraz wniesionemu przez Degussę know-how, odbiorcy będą mogli skorzystać z innowacji na najwyższym poziomie, które pomogą im odnieść sukces na trudnym i konkurencyjnym rynku budowlanym.

„Polegamy zarówno na doświadczeniu pracowników Deguss’y, jak i naszym własnym. Cieszymy się z możliwości tworzenia najlepszego zespołu w dziedzinie chemii budowlanej na świecie” – stwierdził dr Kreimeyer.

Czytaj więcej: Przejęcia 183

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska