BASF rozbudowuje fabrykę żywic

BASF rozbudowuje fabrykę żywic
Koncern BASF zainwestuje ok. 7 mln euro w rozszerzenie i zoptymalizowanie procesu produkcji żywic w swojej placówce w Münster. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia zdolności produkcyjnych oraz ograniczy szkodliwy wpływ na środowisko. Prace modernizacyjne mają zostać ukończone w 2016 roku.

- Dzięki tej inwestycji chcieliśmy przede wszystkim poprawić konkurencyjność fabryki w Münster - mówi Walter Jouck z BASF. - Doświadczenie w dziedzinie produkcji żywic stanowi naszą przewagę konkurencyjną, a poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie żywic dostosowujemy się do zachodzących zmian na rynku. Będziemy mogli poprawić elastyczność dla naszych klientów, szczególnie z sektora motoryzacyjnego.

Obecnie firma BASF buduje również nowy zakład produkcji żywic w Szanghaju, aby zaspokoić rosnące potrzeby na rynku samochodowych powłok lakierniczych OEM w regionie Azji i Pacyfiku.

Żywica to ważny półprodukt w produkcji materiałów lakierniczo-malarskich. Żywice produkowane przez BASF są integralnymi składnikami przemysłowych i motoryzacyjnych powłok OEM oraz samochodowych produktów lakierniczych. Jako środki wiążące poprawiają adhezję, nadają połysk oraz zwiększają odporność na zarysowania powłoki. Żywice stanowią również ochronę przed korozją.

Czytaj więcej: żywice 56 Inwestycje 717