Battenfeld ma nowego właściciela - firmę Wittmann

Battenfeld ma nowego właściciela - firmę Wittmann
Z dniem 1 kwietnia koncern Battenfeld, jeden z największych na świecie producentów wtryskarek, zostanie przejęty przez austriacką firmę Wittmann Group.

Battenfeld kilka tygodni temu ogłosił swoją upadłość. Nie oznacza to jednak całkowitego upadku firmy. W dalszym ciągu będzie ona działała, tyle tylko, że ma nowego właściciela.

W następstwie przyzwolenia rady wierzycieli i po poddaniu się kontroli, zgodnie z prawem związanym z "przeciwdziałaniem praktykom ograniczającym konkurencję i nadużywaniu pozycji dominującej" (tzw. anti - trust law), ten ceniony austriacki producent wtryskarek wejdzie w skład koncernu Wittmann, którego siedziba główna mieści się w Wiedniu.

Wittmann od dawna jest jednym z najbardziej renomowanych producentów jeśli chodzi o urządzenia peryferyjne używanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W jego ofercie dominującą pozycję zajmują różnego rodzaju roboty i systemy automatyzacji. Koncern jest obecny niemal na całym świecie. W ubiegłym roku założył oddział w Indiach.

Siedziba firmy Battenfeld w austriackim Kottingbrunn

- To przejęcie oznacza, że w przyszłości Battenfeld i Wittmann razem będą pierwszym globalnym koncernem, mogącym zaoferować swoim klientom pełny asortyment produktowy w zakresie wtrysku - tłumaczy szefostwo koncernu Battenfeld w oficjalnym komunikacie.

Po połączeniu sił obydwa podmioty w dalszym ciągu będą oddzielnie sprzedawać swoje produkty na różnych światowych rynkach. - To połączenie przyniesie naszym klientom szereg znaczących korzyści i jesteśmy przekonani, że zwiększy też naszą globalną, rynkową pozycję - tłumaczą Werner Wittmann i Georg Tinschert z koncernu Wittmann.

Na całym świecie Battenfeld i Wittmann zatrudniają wspólnie 1,5 tys. pracowników.

Czytaj więcej: Przejęcia 183

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna