Bayer MaterialScience pod nowym szyldem

Bayer MaterialScience pod nowym szyldem
Koncern Bayer ogłosił, iż od 1 września spółka Bayer MaterialScience zmieni nazwę na Covestro. Bayer wprowadzi ją na giełdę najpóźniej w połowie 2016 r. Plan przekształcenia Bayer MaterialScience w odrębną spółkę ogłoszono we wrześniu 2014 r.

Nazwa Covestro pochodzi od kombinacji słów, które odzwierciedlają tożsamość nowej firmy. Litery C i O pochodzą od słowa collaboration - współpraca, VEST (od słowa invested) oznacza, że firma zainwestowała w nowoczesne zakłady produkcyjne. Ostatnie litery, STRO (od słowa strong) pokazuje siłę firmy poprzez innowacje, pozycję na rynku i wykwalifikowanych specjalistów.

– Covestro odzwierciedla nowy, ambitny kierunek działań i optymistyczną przyszłość innowacyjnej firmy specjalizującej się w polimerach – podkreśla Patrick Thomas, dyrektor naczelny Bayer MaterialScience, pełniący funkcję dyrektora naczelnego Covestro. – Dysponujemy silną, doświadczoną kadrą zarządzającą, która udowodniła swoje zdolności i pełne zaangażowanie na rzecz tworzenia wartości firmy. Mamy lojalnych i zaangażowanych pracowników, z którymi z całą pewnością jesteśmy w stanie zbudować nasz przyszły sukces. Wybraliśmy Covestro jako nazwę naszej spółki, ponieważ odzwierciedla możliwości rozwoju naszych mocnych stron jeszcze szybciej, skuteczniej i z większą elastycznością. Spółka została stworzona przy uważnym wsłuchiwaniu się w opinie pracowników, klientów i dostawców, a także innych osób związanych z naszą firmą. Jestem przekonany, że wybrana przez nas nazwa będzie inspirować i motywować nas na nowej drodze.

Patrick Thomas podkreśla, że status oddzielnego podmiotu zapewni spółce większą elastyczność i możliwość niezależnego dążenia do osiągania własnych celów biznesowych.

– Podstawą, na której planujemy budować sukces nowej spółki, będzie jej pozycja lidera na rynku, sprzyjające warunki w branży, innowacyjne technologie, portfolio zawierające specjalistyczne produkty o wysokiej wartości, a także nasz wyjątkowy zespół wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników – podsumowuje Patrick Thomas.

Bayer to koncern działający w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów. W roku podatkowym 2014 firma zatrudniała 118,888 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 42,2 mld euro. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2,5 mld euro, a wydatki na badania i rozwój kształtowały się na poziomie 3,6 mld euro.