Bezpłatne webinaria dla firm produkcyjnych

Bezpłatne webinaria dla firm produkcyjnych
Kolejne trzy webinaria współorganizowane przez serwis Decyzje-IT.pl będą koncentrowały się na różnych zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem firmy produkcyjnej.

Webinarium "Koncepcja controllingu w firmie produkcyjnej - studium przypadku", które odbędzie się 26 kwietnia, ma na celu przedstawienie koncepcji controllingu w firmie produkcyjnej. Na przykładzie przedstawiony zostanie proces planowania i budżetowania oraz zakres informacyjny, który został przyjęty do analizy prognozowania sprzedaży, zyskowności produktów i wykonania projektów. Program webinarium obejmuje między innymi takie zagadnienia, jak: proces planowania i budżetowania w firmie produkcyjnej, funkcjonalny model umożliwiający przygotowanie planu i budżetu zarówno w ujęciu wartościowym jak i ilościowym czy zarządzanie procesem planowania. Webinarium poprowadzi Robert Klingiert z firmy S&T Services Polska Sp. z o.o.

Drugie seminarium, pod nazwą "Elastyczne planowanie i harmonogramowanie produkcji w branży spożywczej", odbędzie się 10 maja. Skierowane jest do producentów branży spożywczej, którzy na każdym etapie wytwarzania stoją przed wieloma wyzwaniami związanymi z ciągłym wzrostem konkurencji i spełnieniem indywidualnych potrzeb klientów. Z tego powodu coraz większego znaczenia nabiera sprawne zarządzanie produkcją, błyskawiczne reagowanie na zmiany popytu oraz bezkolizyjna współpraca z partnerami handlowymi i dostawcami. Naprzeciw tym wyzwaniom mogą wyjść systemy informatyczne, wspierające obszary planowania i harmonogramowania produkcji klasy APS. System APS Preactor dzięki zaszytym algorytmom harmonogramowania, możliwościom zdefiniowania zasobów produkcyjnych i ich ograniczeń, czy definicjom wąskich gardeł w procesie produkcyjnym umożliwiają znaczną poprawę czasu i dokładności przygotowania planów produkcyjnych. Prowadzącym webinarium będzie Dariusz Lewko, ekspert systemów ERP oraz APS w firmie DSR.

17 maja odbędzie się webinarium "IFS Applications 8 - krok w stronę przyjaznego, mobilnego ERP", podczas którego zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania IFS Applications w wersji 8 z położeniem nacisku na ergonomię pracy zwykłego użytkownika oraz mobilny dostęp do systemu biznesowego. W prezentacji, prowadzonej częściowo w środowisku żywego systemu demonstracyjnego, położony zostanie nacisk na ergonomię obsługi, która decyduje o efektywnym zastosowaniu zaawansowanych funkcji systemu biznesowego, oraz na pracę mobilną, która staje się coraz ważniejsza w dobie powszechnego, mobilnego dostępu do internetu. Webinarium poprowadzi Bartłomiej Denkowski, Presales Manager w firmie IFS Poland.

Wszystkie webinaria rozpoczną się o godz. 10 i potrwają godzinę. Po ich zakończeniu jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącym. Webinaria są darmowe, ilość miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej: Webinarium 18 Szkolenia 56