Bitermo Service nowym członkiem PIPCh

Bitermo Service nowym członkiem PIPCh
W poniedziałek zarząd Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego zadecydował o przyjęciu w poczet członków organizacji firmy Bitermo Service Sp. z o.o.

Szczecińska firma prowadzi działalność w zakresie realizacji zaawansowanych systemów automatyki przemysłowej, obiektów energetyki cieplnej, źródeł ciepła dużej i małej mocy. Działalność spółki obejmuje także instalacje palników dużej mocy oraz automatyzacje systemów suszarni w przemyśle chemicznym. Ważną rolę w ofercie firmy odgrywają nowoczesne rozwiązania w zakresie sterowania i wizualizacji procesów przemysłowych oraz wprowadzanie logiki rozmytej (zastosowanie regulatorów rozmytych - Fuzzy Logic oraz sieci neuronowych).

Firma Bitermo Service została założona w 1989 roku przez Lecha Białego, projektanta Biura Projektów w Szczecinie i eksperta w sprawach ciepłownictwa. Początkowo podstawowym zakresem działalności firmy było projektowanie i realizacja dużych kotłowni przemysłowych. W ostatnich latach przedsiębiorstwo współpracowało m.in. z ZCh Police i ZCh Fosfan, gdzie zainstalowało linie suszarnicze.