Biurowiec zbudowany z 1,5 mln opakowań PET

Biurowiec zbudowany z 1,5 mln opakowań PET
Kolejne przełomowe osiągnięcie związane z nowatorskim użyciem butelek PET. Tym razem dzięki tego rodzaju opakowaniom powstał wielki biurowiec.

Far Eastern Group, azjatycki potentat na rynku finansowym i budowlanym, ma nowy obiekt wystawowy zlokalizowany w Taipei, stolicy Tajwanu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zewnętrzne ściany budowli zbudowane zostały ze zużytych opakowań PET. Do wzniesienia trzypiętrowej konstrukcji o długości 130 metrów i wysokości 26 metrów użyto 1,5 mln opakowań z tworzywa sztucznego. Pomiędzy takimi nietypowymi cegłami umieszczoną niewielką ilość silikonu, który ma przyczynić się do większej zwartości butelek.

Projekt pod nazwą EcoARK wystartował trzy lata temu i pochłonął 4,2 mln dolarów. Obiekt jest wyposażony m.in. w system klimatyzacyjny zasilany przez wodę deszczową oraz co ciekawe jest też w pełni rozbieralny i może być przetransportowany w dowolne miejsce. Całość jest niezwykle stabilna i w ocenie konstruktorów mogłaby wytrzymać nawet trzęsienie ziemi o przeciętnej sile oraz podobnej siły huragany.

W środku pawilonu, który niebawem ma zostać przekazany miastu, znajdują się hale wystawowe i konferencyjne, basen, pomieszczenia biurowe.

EcoArk


EcoArk