Borealis na K2007 w Düsseldorfie

Borealis na K2007 w Düsseldorfie… Bogatą ofertę produktów, w skład których weszły m.in. nowe gatunki polipropylenu, folii opakowaniowej oraz elementy do zastosowań w motoryzacji pokazał podczas targów K2007 koncern Borealis and Borouge.

Pierwsza z targowych nowości Borealis and Borouge, to produkt powstały w odpowiedzi na potrzeby przemysłu opakowaniowego. Dąży on do budowy jak najbardziej skutecznych i najwyższych jakościowo opakowań, więc z myślą o takich rozwiązaniach powstał polipropylen o nazwie Bormod. Zapewnia on szybszą produkcję opakowań, które dzięki wykorzystaniu tego PP będą cechować się dużo mniejszą wagą.

Nowe rozwiązania mają być wykorzystywane na potrzeby produkcji takich opakowań jak pojemniki do sałatek, margaryn oraz świeżych i mrożonych wyrobów mleczarskich.

Omawiany gatunek PP jest oparty na właściwościach technologii nukleacji, która pozwala PP na bardzo szybkie krzepnięcie w formie. Osiąganie szybszych cykli jest dodatkowo wzmocnione przez właściwości antystatyczne, które zapewniają doskonałe wyjmowanie wypraski z formy nawet w temperaturze 90 st. C. Nowy Bormod pomaga opakowaniom utrzymać ich oryginalny wysokojakościowy wygląd i chronić zapakowane już w nie produkty spożywcze.


Specjalnie na targi K2007 Borealis opracował też pierwszy polipropylenowy heteroplastyczny kopolimerowy gatunek folii opakowaniowej. Gwarantuje ona niezwykłą plastyczność w połączeniu z bardzo wysoką transparentnością. Ten nowy gatunek cechuje unikalna sztywność oraz wytrzymałość cieplna i odporność na uderzenia połączona z wysokim połyskiem. Jak zapewniają przedstawiciele Borealis, nowy Borpact stworzy wiele możliwości dla fabryk wytwarzających worki, etykiety, foliowe wieczka i pokrywy.

Koncern zademonstrował także termoplastyczny kompound poliolefinowy Daplen, który będzie służył do zbudowania pierwszych, wykonanych w pełni z polipropylenu, płatów poszycia nadwozia w samochodach. Daplen zastąpi używany do tej pory politereftalan butylenowy. Dzięki użyciu tego materiału pojazd osiągnie wagę o 15 proc. lżejszą niż miało to miejsce dotychczas.

Na tym nie koniec innowacyjnych rozwiązań proponowanych przez Borealis na potrzeby przemysłu samochodowego. Jeszcze jeden pionierski projekt koncernu dotyczy zastosowania formowania wtryskowego do wykonania zderzaków oraz przedniego panelu w ciężarówkach. Projekt jest realizowany dla koncernu IVECO, wiodącego światowego projektanta, konstruktora i oferenta pojazdów przemysłowych. Komponenty dla IVECO będą powstawały w oparciu o użycie Nepolu – włókna szklanego wzmocnionego polipropylenem.


Czytaj więcej:
Targi 1280
Nowości 335