Borealis na targach Plastpol 2012

Borealis na targach Plastpol…
Koncern Borealis zaprezentuje podczas tegorocznego Plastpolu innowacyjne rozwiązania w segmencie rur i opakowań.

Firma przyjedzie do Kielc w dniach 29 maja – 1 czerwca z ciekawymi typami poliolefin.

Dla branży rur będą to polietyleny i polipropyleny z rodziny BorSafe i BorECO.

Borealis od dawna oferuje serię produktów BorPEX, będąc dostawcą usieciowanego polietylenu (PEX), stosowanego do produkcji rur do ciepłej i zimnej wody. Na targach przedstawi nową gamę polietylenów dla warstwy zewnętrznej do rur kompozytowych wielowarstwowych (MLCP).

Będzie to m.in. polietylen o nazwie BorPEX ME2578, który jest obecnie dostępny jako wysokiej jakości PEX-b na warstwę zewnętrzną do rur kompozytowych wielowarstwowych (MLCP).

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, materiał ten automatycznie ulega usieciowaniu w temperaturze otoczenia, co eliminuje fazę po obróbce i umożliwia osiąganie znacznych oszczędności producentom rur. Stabilność materiału gwarantuje bezproblemowy proces produkcji, zapewniając dobre wykończenie powierzchni.

Jeśli chodzi natomiast o ofertę dla branży opakowań, to w tym zakresie Borealis wprowadza na polski rynek dwa nowe produkty do produkcji przezroczystej folii stosowanej na wieczka oraz folii zgrzewanej.

Nowości to Borpeel WD955CF oraz Steripeel WE950CF.

Obydwie oferują doskonałe parametry optyczne, wysoką przejrzystość i duże możliwości przetwarzania. Uzupełniają ofertę firmy w zakresie folii zamykających do tacek polipropylenowych oraz standardowych folii do otwierania opakowań, a także zastosowań wymagających sterylizacji, zastosowań medycznych oraz folii zapobiegających parowaniu.

- Trudno było połączyć doskonałą przejrzystość, możliwość sterylizacji i łatwego otwierania w jednym produkcie – mówi Thierry Chevrier, wiceprezes działu folii i włókien w firmie Borealis. - Wykorzystując nasz nowy produkt Steripeel, udało nam się uzyskać tę wyjątkową kombinację, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku na opakowania do dań gotowych.

Pozostałe nowości w segmencie opakowań, prezentowane na targach Plastpol, obejmą wtryskowe rozwiązania BorPure o doskonałych właściwościach organoleptycznych i przetwarzalności, stosowane w przezroczystych opakowaniach produktów spożywczych i nakrętkach z polietylenu.

Firma przedstawi również poliolefiny Bormed spełniające wysokie wymagania podstawowych opakowań farmaceutycznych i diagnostycznych.
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08