Borealis otworzył nową siedzibę główną w Linzu

Borealis otworzył nową siedzibę główną w Linzu
Koncern Borealis zainaugurował w austriackim Linzu działalność swojej nowej siedziby głównej i jednocześnie potężnego centrum badawczego.

Budowa nowego kompleksu zajęła Borealisowi półtora roku i kosztowała go 50 mln euro. Tym samym austriacki producent poliolefin może postawić na rozwój nowych produktów w zakresie polipropylenu i polietylenu. – Tworzywa sztuczne to materiał przyszłości i sektor o potężnym potencjale wzrostu. W tej chwili globalna produkcja sięga 245 mln ton rocznie. W Linzu będziemy dalej rozwijać nowe i coraz bardziej zaawansowane rozwiązania przeznaczone dla klientów na całym świecie. Poprzez ustanowienie nowego programu współpracy z tutejszym uniwersytetem staniemy się jeszcze silniejszym ośrodkiem na polu badawczo - rozwojowym - przyznaje Gerhard Roiss, członek zarządu i przewodniczący Rady Nadzorczej Borealisa.

Borealis może się pochwalić rocznymi obrotami na poziomie 6,6 mld euro. Działa w 120 krajach i zatrudnia 5,4 tys. pracowników. Produkcja prowadzona przez koncern to ok. 4,4 mln ton poliolefin każdego roku. W 2010 r. planowane jest podniesienie tego poziomu o 2 mln ton, a do 2013 o kolejne 2,5 mln ton.

Borealis, Linz


Czytaj więcej: Ze świata 315