Boryszew ERG w izbie chemicznej

Boryszew ERG w izbie chemicznej
5 listopada do grona firm stowarzyszonych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego dołączyła spółka Boryszew SA Oddział Boryszew ERG w Sochaczewie.

Nowy członek PIPCh to przedsiębiorstwo z ponad stuletnią tradycją. Jej początki sięgają 1911 roku, kiedy to na obecnie zajmowanym terenie powstała Sochaczewska Fabryka Jedwabiu Sztucznego. Oprócz jedwabiu sztucznego w kolejnych latach spółka produkowała m.in. proch bezdymny, cementy dentystyczne, wyroby farmaceutyczne i inne chemikalia. W 1991 roku w wyniku prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego powstała spółka Boryszew SA, która dała początek dużej grupie chemicznej.

Na terenie dawnej sochaczewskiej fabryki aktualnie zlokalizowany jest Oddział Boryszew ERG, którego tradycyjnym przedmiotem działalności jest produkcja środków pomocniczych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Istotną grupę produktów stanowią niskokrzepnące płyny do chłodnic samochodowych Borygo oraz płyny do instalacji chłodniczych i grzewczych.

W tym roku oferta firmy rozszerzyła się o nowy produkt - Borygo Runway to płyn na bazie mrówczanu potasu, przeznaczony do odladzania i zapobiegania obladzaniu pasów startowych, dróg kołowania i innych nawierzchni manewrowych. Boryszew ERG to pierwsza polska firma wykorzystująca możliwości mrówczanu potasu dla lotnictwa.


brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska