Boryszew i Suwary utworzą nową spółkę


Zwierz powiedział, że firmę będą interesować zarówno inwestycje w dotychczasowych lokalizacjach i produktach w których obecnie funkcjonują - aby być istotnym graczem - ale też nowe przedsięwzięcia. Obecnie firmy produkują m.in. płyny motoryzacyjne, opakowania i inne wyroby z tworzyw sztucznych, kleje i materiały budowlane. "W przyszłości nie wykluczamy przejęć, bo konsolidacja będzie postępować" - dodał.

Obecny na spotkaniu Adam Chełchowski, prezes zarządu Boryszewa i Impexmetalu poinformował, że Boryszew nie zamierza "wychodzić" z nowej spółki, gdyż będzie ona działać w sektorze wzrostowym. "Dopuszczenie nowych akcjonariuszy poprzez emisję giełdową nowego podmiotu jest jak najbardziej możliwe, choć na razie nie myślimy o emisji gotówkowej w pierwszym etapie" - powiedział. Z jego słów wynika, że będzie to możliwe później, po umocnieniu nowego podmiotu na rynku. Zapewnił, że jeśli dojdzie do takiego scenariusza Boryszew zachowa kontrolę nad nad nową firmą.

Suwary S.A. z siedzibą w Pabianicach jest spółką o utrwalonej pozycji na rynku w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Roczna sprzedaż wynosi ok. 45 mln zł, a zatrudnienie ok. 200 osób. Spółka oferuje szereg produktów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i opakowaniowego. Największym akcjonariuszem Suwar jest kontrolowany przez Romana Karkosika, głównego akcjonariusza Boryszewa, NFI Midas - ma ponad 41%. Pozostali akcjonariusze Suwar to sama spółka, która posiada 6,18% akcji własnych, a 52,11% walorów należy do innych akcjonariuszy.

Boryszew S.A. O/Sochaczew jest zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa Boryszew SA zlokalizowaną w Sochaczewie i Suchedniowie. Boryszew SA uznany została za najlepszą inwestycję w historii GPW w Warszawie, przynoszącą ok. 8000% zwrotu od IPO . Roczna sprzedaż O/Sochaczew wynosi ok. 205 mln zł, a zatrudnienie ok. 710 osób. Głównym akcjonariuszem Boryszew SA jest Roman Karkosik. O/Sochaczew oferuje szeroką gamę wyrobów chemicznych, w tym głównie produkty dla przemysłu motoryzacyjnego, opakowaniowego i budownictwa.

Źródło: Boryszew S.A., Suwary S.A., www.wnp.pl

Czytaj więcej: Giełda 131

brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska