Boryszew przejął Maflow Polska

10 sierpnia Zarząd Grupy Boryszew S.A. sfinalizował umowę dotyczącą nabycia przedsiębiorstwa Maflow Polska, należącego do międzynarodowego lidera z branży motoryzacyjnej - Grupy Maflow. Kwota transakcji wyniosła 74 miliony złotych, z czego ponad połowę stanowią zapasy i produkty gotowe do sprzedaży.

W skład przejętego przedsiębiorstwa wchodzą zakłady w Tychach produkujące przewody do systemów klimatyzacyjnych, gdzie znajduje się równocześnie główna siedziba, zakład Chełmek 1 wytwarzający końcówki metalowe oraz przewody klimatyzacyjne oraz Zakład Chełmek 2, produkujący przewody gumowe.

Zakup udziałów Maflow przez Boryszew otwiera nowy rozdział w działalności spółki. Znany dotąd głównie z przejęć firm krajowych, Boryszew stanie się międzynarodowym koncernem w branży motoryzacyjnej po przejęciu kolejnych zakładów (Włochy) i spółek (Brazylia, Chiny) z Grupy Maflow – mówi Małgorzata Iwanejko, Prezes Zarządu Boryszew SA.

Dla przejmującego istotne jest, że w przejętych aktywach znajdują się produkty o szybkiej rotacji, które umożliwią niezakłóconą produkcję zakładu i szybką sprzedaż. Stanowią one połowę kwoty, zapłaconą syndykowi za Maflow Polska.

Nowe inwestycje pozwalają nam na powiększenie portfela produktów dla motoryzacji, a także wejście na nowe rynki zbytu – podkreślił Robert Bednarski, Wiceprezes Zarządu Boryszew S.A.

Strategia Grupy Boryszew spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem na giełdowym parkiecie – od chwili ogłoszenia zamiaru zakupu Maflow Polska, tj. od 14 czerwca, kurs akcji wzrósł o ponad 39% (stan na 9 sierpnia br.).

Kolejnym etapem transakcji będzie przejęcie zakładów we Włoszech oraz zagranicznych spółek Grupy Maflow, zgodnie z umową przedwstępną, o której Spółka informowała w raporcie bieżącym 26 lipca 2010 r.

Czytaj więcej: Przejęcia 183

brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska