Boryszew z pozwoleniem na inwestycję w Toruniu

Boryszew z pozwoleniem na inwestycję w Toruniu
W poniedziałek władze Torunia wydały pozwolenie na budowę hali produkcyjno-magazynowej, w której należąca do Romana Karkosika spółka Boryszew Automotive Plastics wytwarzać będzie części samochodowe z tworzyw sztucznych. Nowa hala będzie mieć powierzchnię ok. 11,6 tys. m kw., zaś całość - 12,7 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Jak donosi lokalna prasa, spółka dotychczas adaptowała istniejącą halę na terenie dawnej Elany, natomiast po wejściu w życie pozwolenia na budowę inwestor będzie mógł dobudować nową część, która będzie technologicznie połączona z istniejącym budynkiem B26 wraz z infrastrukturą techniczną. Pozwolenie obejmuje także budowę części techniczno-socjalnej, a także konstrukcję zadaszeń nad strefami załadunku i rozładunku oraz trzech silosów magazynowych polimerów.

BAP będzie zatrudniać w pierwszym okresie 250 osób. Zatrudnienie może jednak wzrosnąć w zależności od ilości kontraktów. Firma będzie współpracować między innymi z Grupą Volkswagen, dostarczając komponenty do modeli caddy i t6. W ubiegłym roku BAP podpisał w tej sprawie z Volkswagenem kontrakt opiewający na sumę 120 mln zł. Według wcześniejszych zapowiedzi zakłady mogą ruszyć w połowie br.