Branża chemiczna obradowała w Kędzierzynie-Koźlu

Branża chemiczna obradowała w Kędzierzynie-Koźlu
12 września 2014 roku w siedzibie Grupy Azoty ZAK SA w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się posiedzenie Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przedsiębiorstw polskiej branży chemicznej, a gościem specjalnym obrad był Minister Olgierd Dziekoński z Kancelarii Prezydenta RP.

Podczas posiedzenia poruszane były głównie kwestie zagrożeń dla polskiego przemysłu chemicznego oraz możliwości zwiększenia konkurencyjności branży poprzez innowacje oraz badania i rozwój.

- To ważne, abyśmy cały czas analizowali sytuację gospodarczą w Polsce, Europie i na świecie w kontekście naszej branży i wyciągali konstruktywne wnioski - powiedział Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK SA, przewodniczący rady nadzorczej Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. - Nawet najlepsze plany i rozwiązania nie będą skuteczne, jeśli nie zostaną wdrożone w odpowiednim momencie. Dlatego też, biorąc pod uwagę wzmacnianie potencjału polskiej chemii i jej znaczenia dla gospodarki krajowej oraz należnego miejsca w przemyśle europejskim łączymy nasze doświadczenia i dyskutujemy o właściwych kierunkach rozwoju.

Czytaj więcej: Branża chemiczna 444