Bridgestone inwestuje w Polsce

Bridgestone inwestuje w Polsce
Koncern Bridgestone poinformował o nowych inwestycjach na terenie Polski. Dzięki realizacji projektów o wartości 225 mln euro firma zatrudni w swoich dwóch polskich fabrykach - w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim - ponad 300 osób.

Celem inwestycji w Poznaniu, gdzie Bridgestone produkuje opony do samochodów osobowych, jest zwiększenie produkcji i udoskonalenie jej jakości. Koszt rozbudowy zakładów wyniesie 105 mln euro, a realizacja inwestycji przyniesie 200 miejsc pracy.

W poznańskiej fabryce firma produkuje 30 tys. opon dziennie, z czego 90 proc. trafia na rynki zagraniczne. Produkuje się tu opony klasy premium typu run flat tyre oraz opony o niskim oporze toczenia. Odbiorcami są m.in. tacy producenci aut, jak BMW czy Mercedes.

Wartość inwestycji w Stargardzie Szczecińskim wyniesie 120 mln euro, co pozwoli na zatrudnienie 120 nowych pracowników. W zakładach wytwarzających wielkogabarytowe opony do ciężarówek, autobusów i innych dużych pojazdów Bridgestone zrealizuje projekt polegający na wprowadzeniu produkcji bieżników do procesu bieżnikowania opon. Obniży to koszty eksploatacji dużych opon, wydłuży czas ich użytkowania, a tym samym - przyniesie znaczne korzyści środowiskowe.

Koncern Bridgestone na całym świecie zatrudnia w 178 zakładach ponad 140 tys. osób. W Europie firma posiada 9 fabryk w sześciu krajach (Belgia, Francja, Włochy, Polska, Węgry i Hiszpania) i zatrudnia 12,5 tys. osób. W 2012 roku przychody Bridgestone ze sprzedaży na rynku europejskim wyniosły 3,5 mld euro.