Brytyjski Zotefoams wybuduje fabrykę w Polsce

Brytyjski Zotefoams wybuduje…

Brytyjski producent materiałów komórkowych Zotefoams poinformował o wyborze lokalizacji dla swojej najnowszej inwestycji. Zaplanowane na ten cel 26 mln euro trafi do Polski, gdzie do 2020 roku ma powstać nowy zakład produkcyjny pianki poliolefinowej.

Firma wytypowała już działkę o powierzchni ok. 7 ha w pobliżu autostrady A4, w południowo-zachodniej Polsce. Fabryka w Polsce ma zaspokoić popyt na piankę poliolefinową "Azote". Po uruchomieniu, zakład zwiększy łączną wydajność jej produkcji o 20%, osiągając 300 000 t rocznie.

Nowy zakład ma być też europejskim centrum logistycznym firmy oraz centrum produkcji wyrobów do izolacji technicznej "T-FIT" Zotefoams. Budowa fabryki w Polsce będzie trzecią co do wielkości inwestycją Zotefoams w ostatnich latach: firma przeznaczyła około 36 mln euro na rozbudowę zakładu w Walton w Kentucky, gdzie powstały dwa wysokociśnieniowe autoklawy (pierwszy jest już uruchomiony) oraz 14 mln euro w prace nad nowym budynkiem mieszczącym dwa niskociśnieniowe autoklawy i związaną z nimi infrastrukturę w swoim zakładzie w Croydon.

- Biorąc pod uwagę przewidywany stały wzrost popytu w różnych sektorach rynku, uważamy że nadszedł czas aby zainwestować w dodatkowe moce produkcyjne, które uzupełnią te już uruchomione w naszych fabrykach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych - tak decyzję firmy dotyczącą najnowszej inwestycji skomentował David Stirling, prezes grupy Zotefoams.

Inwestycja zostanie zabezpieczona m. in. poprzez podwyższenie kapitału zakładowego o 23,5 mln euro. W 2017 roku Zotefoams zanotował wzrost przychodów o 22% uzyskując wynik w wysokości 70,15 mln funtów (79,5 mln euro).

JL
A4 fun
A4 fun

Wysłany: 2019-02-10 12:25:29

Dzięki za artykuł