Cezex ma już 20 lat

Kapitał założycielski w wysokości 5 tys. dolarów, a potem szybki rozwój i otwieranie w Polsce kolejnych biur handlowych, tak by obecnie plasować się na pozycji jednego z liderów w branży poligraficznej i tworzywowej. Firma Cezex świętuje właśnie 20 – lecie swojej działalności.

W lutym 1989 r. w spółce Cezex została wystawiona pierwsza faktura . Od samego początku firma działa w oparciu o całkowicie polski kapitał. Dzięki temu może szybko podejmować strategiczne decyzje dotyczące rozwoju jak np. dołączenie do oferty firmy usług prepress i uruchomienie sieci usługowych naświetlarni CtP.

- W ciągu dwóch dekad dynamicznie zmieniał się rynek, wiele wydarzyło się w firmie, w kraju i na świecie - dla Cezexu ten czas był nieustającym wyzwaniem. Kapitał założycielski, który wynosił 5000 dolarów, firma inwestowała w rozwój. W latach 1991-2001 otwierane były kolejne biura handlowe i magazyny, które stworzyły rozległą i sprawną sieć dystrybucji w całym kraju. Aktualnie Cezex działa w 11 lokalizacjach w Polsce a także w Niemczech i na Ukrainie. Zatrudnia prawie trzystuosobowy zespół, który stara się sprostać oczekiwaniom i trudnym wymogom dzisiejszego rynku handlu papierem, tworzywami i prepress – mówi Marzena Kwaczeniuk-Gerke z firmy Cezex.

Jednym z elementów strategii Cezexu była od zawsze innowacyjność. Firma jako pierwsza w branży wprowadziła samochody dostawcze z windą, a także ceny sprzedaży papieru za arkusz, wiele niestosowanych wówczas formatów papieru oraz inne nowatorskie rozwiązania. Należą do nich także znane dziś i cieszące się uznaniem konkursy; „Kalendarz Kolory”, „Obsesja Papieru, Tworzyw”, które łącząc siły środowisk artystycznych i poligraficznych, służą szerokiej promocji dokonań klientów firmy. Do listy działań promocyjnych na rzecz branży poligraficznej w 2008 r. dołączył „Konkurs Złotego Smoka”. Rosnąca z roku na rok ilość zgłaszanych do konkursów prac świadczy o wielkiej potrzebie i popularności tego typu działań.

Dokonania firmy wielokrotnie zyskiwały uznanie ekspertów z branży. W 2007 r. Cezex został uznany przez szwedzką firmę konsultingową Opticom International za najlepszego dostawcę papierów powlekanych w Polsce. Od lat gości na listach rankingowych największych przedsiębiorstw w kraju, kilkakrotnie uhonorowany był godłem Inwestor w Kapitał Ludzki.

Na tym jednak nie koniec planów. Te związane z przyszłością są bardzo ambitne. Oto bowiem przedsiębiorstwo planuje już niebawem poszerzenie działalności o poszukiwane usługi typu postpress, które szczególnie w niektórych rejonach kraju są w tej chwili trudniej dostępne.

Czytaj więcej: Rocznice 38