Chemplast - szeroki wachlarz możliwości

Chemplast - szeroki wachlarz…

Produkcja tworzyw sztucznych gwałtownie wzrosła w ciągu zaledwie kilku dziesięcioleci - z 1,5 mln ton w 1950 r. do 359 mln ton w 2018 r. na całym świecie. Wraz z nią wzrosła też ilość odpadów z tworzyw sztucznych. W Europie najczęstszym sposobem utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych jest odzyskiwanie energii (ok. 43%), a następnym w kolejności - recykling (ok. 32%). Pozostała część (25%) wszystkich wytworzonych odpadów z tworzyw sztucznych jest składowana.

Niski poziom recyklingu tworzyw sztucznych w UE oznacza duże straty dla gospodarki i środowiska. Szacuje się, że dla gospodarki strata wartości opakowań z tworzyw sztucznych po krótkim okresie pierwszego wykorzystania wynosi 95%.

W ramach strategii Europejskiego Zielonego Ładu 55% plastikowych odpadów opakowaniowych powinno zostać poddanych recyklingowi do 2030 roku. Stanowi to spory potencjał dla rozwoju przemysłu recyklingu, który choć nie jest łatwy, może przynieść wiele korzyści, zarówno dla środowiska jak i firm zajmujących się przetwarzaniem odpadów tworzyw sztucznych.

Szanse na osiągniecie sukcesu w tej branży zwiększa znalezienie kompetentnego i doświadczonego partnera.

Chemplast - zakres działalności

Firma Chemplast mająca siedzibę w Strzyżawie pod Bydgoszczą zajmuje się skupem tworzyw sztucznych w postaci odpadów, przemiałów i granulatów. Do głównych surowców jakie przetwarzamy należą polietylen i polipropylen, oprócz nich w naszym portfolio znaleźć można również polistyren, poliamid i poliwęglan. Szczególnie jesteśmy zainteresowani skupem odpadów takich jak rury plastikowe, palety plastikowe, skrzynki, pojemniki, oraz czyste odpady poprodukcyjne. Aktualne ceny tworzyw sztucznych można znaleźć w cenniku na stronie chemplast.pl

skrzynki-chemplast

Jesteśmy również dostawcą przemiałów i granulatów tworzyw sztucznych, dostarczamy granulaty wykonane z różnych rodzajów tworzyw, takich jak polietylen (PE), polipropylen (PP), polistyren (PS), poliwęglan (PC), poliamid (PA). Oferujemy różne stopnie jakościowe granulatów i przemiałów, aby sprostać różnym wymaganiom i zastosowaniom.

Prowadzimy recykling tworzyw sztucznych polegający na segregacji odpadów na poszczególne surowce, mieleniu na przemiał, myciu oraz finalnie regranulacji. Sprzedajemy nadwyżki tworzyw, których nie używamy do naszych produkcji.

Zajmujemy się produkcją wytrzymałych skrzynek na warzywa i owoce wykonanych z regranulatu polietylenu, o udźwigu od 3 kg do 20 kg, w kolorach szarym, zielonym, czarnym i niebieskim. Nasze skrzynki można sztaplować, są one stabilne.

Skup odpadów tworzyw sztucznych, recykling
 

Skup odpadów tworzyw sztucznych, recykling surowców wtórnych, sprzedaż przemiałów i granulatów HDPE, PE, PP, PS, PC, PA, pośrednictwo handlowe

Polska, 86-070 Bydgoszcz, Strzyżawa 69A