Ciech zwalnia w segmencie sodowym

Ciech zwalnia w segmencie…
Zarząd spółki Ciech poinformował o planowanej redukcji zatrudnienia w zakładach Soda Polska Ciech SA w Inowrocławiu. W okresie od 1 września br. do 31 maja 2015 roku w ramach zwolnień grupowych pracę ma stracić do 155 osób.

Jak podaje zarząd spółki w komunikacie, przyczyną planowanego zwolnienia grupowego jest potrzeba wprowadzenia zmian organizacyjnych związanych z przeprowadzoną modernizacją i automatyzacją. Według zarządu poprawiły one efektywność produkcji, co skutkuje koniecznością zmiany organizacji pracy polegającej na zmianie systemu czasu pracy, połączeniu funkcji i zadań pracowniczych oraz przeniesieniu pracowników w poszczególnych jednostkach organizacyjnych. Zamierzeniem Ciechu jest redukcja kosztów działalności w obszarze kosztów pracy - czytamy w komunikacie.

W czerwcu Ciech poinformował o planowanych zwolnieniach w spółce Organika-Sarzyna. Do końca roku w zakładach w Nowej Sarzynie pracę miało stracić 90 osób. Ostatecznie jednak zarząd zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi, na mocy którego program zwolnień grupowych zastąpiono programem dobrowolnych odejść.

Procesy restrukturyzacyjne, które mają doprowadzić do poprawy efektywności Ciechu, zostały zintensyfikowane w ostatnich miesiącach, wraz z nabyciem pakietu większościowego przez spółkę KI Chemistry należącą do Jana Kulczyka.

Czytaj więcej: Zwolnienia 30

brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska