Cincinnati Milacron toruje drogę kompozytom WPC (drewno-polimer)

- Firma zauważa znaczny wzrost zapytań na zamienne ślimaki i cylindry do konkurencyjnych maszyn z powodu uszkodzeń ślimaków i nadmiernego zużycia cylindrów - informuje Jones. - To przerażające jak wiele ślimaków konkurentów ulega pęknięciu. Gdy wzrasta zapotrzebowanie na większą wydajność, producenci stwierdzają, że ich standardowe wytłaczarki i powłoki cylindrów nie przetrwają.

Cincinnati Milacron jako jedyna firma dostarcza ślimaki i cylindry z powłoką wolframową do produkcji kompozytów WPC. Została ona oparta na wieloletnim doświadczeniu w dostarczaniu wysokowydajnych linii do kompozytów WPC na rynek amerykański. Obecnie strategia ta przynosi wspaniałe efekty, ponieważ producenci stosujący wytłaczarki do kompozytów WPC firmy Cincinnati Milacron uświadamiają sobie prawdziwą korzyść z doskonałej jakości bardzo wytrzymałych ślimaków i cylindrów z powłoką wolframową. Wolfram przewyższa parametrami inne bardziej podstawowe powłoki ślimaków i cylindrów w niektórych przypadkach o prawie 50%. Jednakże, to wiedza specjalistyczna z zakresu produkcji kompozytów WPC i wiedza na temat procesu wytłaczania kompozytów WPC są tym co naprawdę stawia Cincinnati Milacron daleko z przodu przed konkurencją.

Deska kompozytowa
Deska kompozytowa jako materiał na taras


- Walczymy nie tylko o krótszy czas zużycia, ale również o odporność na korozję - kontynuuje Jones. - Jest powszechnie przyjęte, że do uzyskania najlepszej jakości produktu wytłaczanego potrzebne są składniki o niskiej zawartości wilgoci w składzie. W przypadku próby przetworzenia wilgoci zawartej w składnikach, gdy dostanie się ona do cylindra wytłaczarki i zostanie podgrzana zmieni się w parę wodną i utworzy osłonę izolacyjną na ściance cylindra ograniczającą proces ogrzewania przez grzałki cylindra wytłaczarki.

barierka
Barierka wykonana w technologi kompozytowej drewno-tworzywo sztuczne (WPC) z koekstruzją


Czytaj więcej: Wytłaczarki 81 Kompozyty 164