Cincinnati Milacron toruje drogę kompozytom WPC (drewno-polimer)

- Kompozyty o dużej zawartości drewna były popularne i modne w Europie w przeszłości, ale ponieważ produkty te zaczynają ulegać zniszczeniu w warunkach zewnętrznych, potrzeba wiedzy specjalistycznej na temat składu i enkapsulacji włókien drzewnych jest obecnie coraz bardziej oczywista. Cincinnati Milacron jest w stanie wytłaczać produkty o dużej zawartości drewna, które są popularne w zastosowaniach wewnętrznych. Jednakże, do zastosowań zewnętrznych większość dużych i dobrze prosperujących producentów kompozytów WPC wybiera skład, który zawiera poniżej 65% mączki drzewnej, aby umożliwić całkowite osłonięcie drewna - wyjaśnia Jones.

Jest to podstawowy klucz do osiągnięcia zewnętrznej stabilności oraz trwałości, jeżeli zostanie połączony z prawidłowymi substancjami pomocniczymi i dodatkami stabilizacyjnymi. Cincinnati Milacron jest od dawna kojarzony z głównymi dostawcami i partnerami technologii, którzy są w stanie dostarczać rentowne, kompletne rozwiązania do stabilnych i udanych produktów wytłaczanych z kompozytów WPC do zastosowań zewnętrznych takich jak tarasy, ogrodzenia i balustrady.

wytłaczarka dwuślimakowa
TC 96 Największa na świecie wytłaczarka dwuślimakowa, stożkowa osiągająca wydajność wytłaczania deski kopozytowej na poziomie 1180 kg/godz.


Od 2012 roku firma Cincinnati Milacron posiada przedstawicielstwo sprzedaży i serwis na terenie Polski. Pracownicy firmy ROPLAST, przedstawiciela takich firm jak Ferromatik Milacron (wtryskarki) i Teca-Print (tamponiarki), służą pomocą w zakresie doboru optymalnych wytłaczarek do technologii WPC.

ROPLAST
ul. Nakielska 156
85-391 Bydgoszcz

Osoba kontaktowa:
Robert Filarski
tel.kom. +48602130036
robert_filarski@milacron.pl

www.milacron.com

Czytaj więcej: Wytłaczarki 82 Kompozyty 165Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże