Covestro zaprasza do dyskusji o BPA

Covestro zaprasza do dyskusji… Niemiecka spółka Covestro - wcześniej Bayer MaterialScience - zaprasza uczestników targów Fakuma 2015 do dyskusji na temat bisfenolu A. Pracownicy firmy - dr Sven Gestermann oraz Markus Krieter - dostępni będą w tym celu na stoisku 4206 w hali B4.

Bisfenol A jest jedną z najlepiej przebadanych substancji chemicznych, mimo to wciąż pojawiają się kontrowersje dotyczące jej wpływu na ludzkie zdrowie. Endokrynolodzy uważają BPA za związek należący do grupy EDC (ang. endocrine disruptors, substancja zakłócająca działanie układu hormonalnego).

Jednocześnie bisfenol A używany jest m.in. do produkcji poliwęglanów - tworzyw o wysokich właściwościach przetwórczych, a Covestro jest jednym z wiodących producentów tego typu produktów. Dlatego też specjaliści spółki chcą podczas targów podjąć dyskusję na temat BPA.

- Chcemy dostarczyć naszym klientom i osobom odwiedzającym nasze stoisko rzetelnych informacji na temat BPA i odpowiedzieć na wszystkie związane z tym związkiem pytania - mówi Gestermann. - Chcielibyśmy, aby dyskusja na jego temat była bardziej obiektywna.

Czytaj więcej: