Czy KrakChemia zmieni właściciela?

Krakowska KrakChemia już w przyszłym roku może zmienić właściciela. Alma Market, do której należy 100 proc. udziałów, chce sprzedać część z nich, zachowując przy tym pakiet kontrolny. Możliwe jest także, że 100 proc. udziałów w KrakChemii trafi do inwestora branżowego.

Alma Market już wcześniej deklarowała chęć upublicznienia Krakchemii jeszcze w tym roku, ale z powodu gorszych niż zakładała wyników firmy zależnej, decyzję musiała odłożyć. Mimo to, wiceprezes spółki (Alma Market) - Grzegorz Pilch - powiedział, że Krakchemia osiągnie w tym roku rekordowe wyniki w historii firmy.

Prognozowana sprzedaż Krakchemii na ten rok to 204 mln zł wobec 178 mln zł w 2005 r., natomiast jej zysk netto ma wynieść 2,5 mln zł wobec 0,6 mln zł w 2005 r. Wcześniej Alma Market zakładała, że zysk netto Krakchemii w tym roku wyniesie 3,5 mln zł.

Alma Market planuje rozwój Krakchemii poprzez akwizycje i rozwój organiczny. Temu celowi miałaby posłużyć emisja, z której Krakchemia mogłaby pozyskać 20-25 mln zł. Zdaniem Pilcha, spółka prowadzi już negocjacje w sprawie ewentualnych akwizycji.

Alma Market podała w raporcie kwartalnym, że podtrzymuje tegoroczną prognozę 13,5 mln zł zysku netto dla grupy, ale nie wyklucza w grudniu podwyższenia prognozy.

Źródło: PAP

Czytaj więcej: Przejęcia 183

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie
 

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie

Polska