Dektra będzie mieć linię do recyklingu tworzyw

Dektra będzie mieć linię do recyklingu tworzyw
Toruńska firma Dektra inwestuje w nową linię do recyklingu tworzyw sztucznych.

To kolejny krok spółki na drodze do umocnienia jej pozycji rynkowej. Wpierw dokonała ona udanej prywatnej emisji akcji i rozpoczęła produkcję folii LDPE. Teraz zamierza zainwestować w ochronę środowiska naturalnego, czego potwierdzeniem stanie się linia do recyclingu tworzyw sztucznych. Jej wydajność to 130 kg na godzinę.

- Postawy proekologiczne stają się coraz ważniejszym składnikiem strategii każdej firmy. Przetwarzanie i odzyskiwanie niezbędnych surowców również zyskuje w dzisiejszych czasach nowe znaczenie. Duża uniwersalność tworzyw sztucznych oraz możliwość ich powtórnego wykorzystania sprawiły, że mają one coraz szersze zastosowanie, w związku z tym spodziewany jest trwały wzrost popytu na to tworzywo w ciągu najbliższych lat – tłumaczy Joanna Paruszewska z firmy Dektra.

Regranulat uzyskany w procesie recyklingu, Dektra zamierza wykorzystać do produkcji folii. Pozyskiwanie własnych surowców zaowocuje dużymi oszczędnościami oraz umożliwi pełną kontrolę nad jakością wytwarzanej folii.

- Poddawać recyclingowi będziemy folie opakowaniowe z LDPE. Folie pozyskiwane są ze źródeł własnych - będą to odpady foliowe bądź zabezpieczenia palet i rolek z folią - oraz od kilkuset współpracujących z nami hurtowni materiałów budowlanych - przy dostawie towaru odbieramy wcześniej zbierane i przygotowane odpady. W tym celu przekazujemy hurtownikom big-bagi. Zastanawiamy się również nad możliwością zbioru niezdatnych do użytku foli kiszonkarskich od gospodarstw rolniczych, ale na razie jest to w sferze planów – dodaje Joanna Paruszewska.

W wyniku prywatnej emisji akcji, Dektra pozyskała środki w wysokości 1 279 600 zł. Pierwsze notowanie na rynku NewConnect planowane jest na maj 2011 r. Rozwój produkcji w spółce Indiver (w całości zależnej od Dektry), dodatkowo wzmocniony linią do recyklingu tworzyw sztucznych, utrwali pozycję firmy na rynku przyczyniając się jednocześnie do rozwiązania problemu odpadów nieulegających biodegradacji.

Czytaj więcej: Recykling 422 Inwestycje 717

brak
 

Firma jest dostawcą folii LDPE oraz zajmuje się recyklingiem tworzyw sztucznych

Polska