Demag Plastics Group na Plastpol 2005


Na targach będzie można zobaczyć wtryskarkę w wariancie 1.500 kN z typoszeregu 600 - 4.200 kN siły zamykania.

EL-EXIS S 150 z formą do wtrysku z etykietą w technologii In-mould-Labelling

Gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce EL-EXIS S 150/500-610 (1.500 kN-siła zamykania, 500 mm- prześwit między kolumnami, 610-międzynarodowe oznaczenie wielkości jednostki wtryskowej) produkować będzie, w 1+1-krotnej formie szwajcarskiej firmy Glaroform AG, dekorowany etykietami pojemnik 500-ml oraz pokrywkę. Pojemnik i pokrywka leżą w jednej płaszczyźnie podziału i napełniane są przez system gorącokanałowy z systemem zamykanych dysz. Dyszami zamykanymi można niezależnie sterować. Jest to konieczne, aby przy różnych drogach płynięcia pojemnika i pokrywki zrealizować równomierne wypełnienie gniazd. Detale dekorowane będą w technologii wtrysku z etykietą (In-mould-Labelling) przy pomocy lini szwajcarskiej firmy Beck Automation AG. Pojemnik dekorowany będzie od spodu i po obwodzie , a pokrywka na powierzchni górnej.

Pojemnik i pokrywka, dekorowane w technologii In-mould-Labelling
Pojemnik i pokrywka, dekorowane w technologii In-mould-Labelling na szybkobieżnej wtryskarce EL-EXIS S 150/500-610 firmy Demag Plastics Group - Foto: Demag Plastics Group
Zastosowanie formy 1+1-krotnej redukuje koszty inwestycji o drugą wtryskarkę wraz z automatyzacją. Przedstawione rozwiązanie sprawdza się szczególnie jako koncepcja produkcji opakowań jakościowych, na które jest mniejsze zapotrzebowanie ilościowe.

Wolnostojący agregat Multi-plug

Z pomocą urządzenia Multi-plug można poszerzyć możliwości każdej wtryskarki o wtrysk w technologii wielokomponentowej. Maszyny dwukomponentowe, dzięki Multi-plug, mogą zostać rozszerone do wtrysku trzykomponentowego lub trzykolorowego. Rozwiązanie to, w porównaniu do zakupu nowej wtryskarki wielokomponentowej, pozwala zaoszczędzić czas oraz koszty zakupu i powierzchni.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83