Demag Plastics Group na Plastpol 2005


Multi-plug w wariancie pionowym V

W układzie pionowym V z pionową jednostką wtryskową stacja napędowa usytuowana jest obok wtryskarki. Długość elementów złącznych jest do określenia na miejscu przy maszynie. Jednostki wtryskowe są takie same jak w innych wtryskarkach dwukomponentowych Demag z serii Multi. Rozwiązanie to polecane jest szczególnie do pomieszczeń , w których brakuje miejsca.

W układzie pionowym V do dyspozycji mamy jednostki wtryskowe o średnicach ślimaka od Ø 18 do Ø 45 i obj. wtrysku od 23 do 293 cm3.

Multi-plug w wariancie poziomym L

W układzie L jednostka wtryskowa oraz układ napędowy usytuowane są obok maszyny a wtrysk drugiego komponentu ma miejsce po przeciwnej stronie do obsługi maszyny. W układzie tym zakres dostawy obejmuje również komplet osłon zabezpieczających. Zależnie od wysokości dyszy maszyny bazowej stacja napędowa dla oszczędności miejsca będzie usytuowana bezpośrednio pod jednostką wtryskową agregatu lub jako oddzielny napęd wolnostojący.

agregat Multi-plug
Zewnętrzny agregat Multi-plug firmy Demag Plastics Group rozszerzający możliwości wtryskarki o wtrysk dwukomponentowy – tutaj wariant w układzie poziomym (układ L) - Foto: Demag Plastics Group

W układzie poziomym L do dyspozycji mamy jednostki wtryskowe o średnicach ślimaka od Ø 18 do Ø 60 i obj. wtrysku od 23 do 636 cm3.

Komfortowa obsługa i przejrzystość procesu dzięki panelowi obsługi Ergocontrol

Sterowanie drugiej jednostki gwarantuje pełna funkcjonalność sterowania NC4-i i ergonomia panelu obsługi Ergocontrol. Strony obsługi panelu są identyczne jak we wszystkich wtryskarkach Demag. Ergocontrol komfortowo prowadzi i wspiera użytkownika we wszystkich krokach ustawiania i optymalizacji procesu, jak również w przebiegu i dokumentacji produkcji. Terminal jest zbudowany funkcjonalnie i oprócz wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości oferuje wygodne menu oraz przyciski szybkiego dostępu. Panel sterowania Ergocontrol posadowiony jest na podstawie i połączony z szafą sterowania stacji napędowej przy pomocy kabla.

Na targach Plastpol 2005 będzie można zobaczyć agregat Multi-plug 200L (jednostka wtryskowa w układzie poziomym o obj. wtrysku 106 cm3).

Czytaj więcej: Wtryskarki 447

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże