Desma podnosi efektywność przetwórstwa

Desma podnosi efektywność…
Firma Desma opracowała system podnoszący efektywność produkcji detali z tworzyw sztucznych.

Obecna od dawna w przetwórstwie tworzyw sztucznych tendencja optymalizacji technologicznej, mająca przynieść redukcję kosztów, co chwilę skutkuje nowymi osiągnięciami na polu technik przetwórczych. Oczywiście największe znaczenie ma tu stosowanie energooszczędnych maszyn, ale wiele korzyści można też odnieść poprzez oszczędności uzyskiwane na surowcach.

I tą droga poszła m.in. firma Desma, dobrze znany na rynku producent maszyn do przetwórstwa.

Opracowała ona tzw. technikę bloku zimnego kanału. Poprzez zastosowanie dwupoziomowego systemu bloku zimnego kanału maszyny stają się o wiele bardziej efektywne. Wystarczy powiedzieć, że w ocenie twórców technologii, wydajność urządzeń zwiększa się nawet o 70 proc. przy jednoczesnym zmniejszeniu udziału odpadów produkcyjnych.

Desma, Plastpol


Aby umożliwić korzystanie z zalet zimnego kanału i to także przy mniejszych seriach produkcyjnych, inżynierowie Desmy opracowali i poddali opatentowaniu, nowy system bloku zimnego kanału, który jako pierwszy umożliwia swobodną regulację odległości dysz wtryskowych przy niezmienionej równowadze bloku. Jednocześnie system stwarza możliwość przestawienia dysz w bardzo szerokim zakresie z zewnątrz za pomocą klucza nasadowego.

To wszystko gwarantuje operatorom urządzeń stosowanie jednego tylko bloku zimnego kanału do szerokiego asortymentu form. Przestawianie dysz, jak zapewniają przedstawiciele Desmy, nie jest pracochłonne i nie wymaga konieczności demontażu.

Czytaj więcej: Technologie 491